Netflix: Kurt Russell jako Santa a nový Fincher bojující o Oskara

Premiéry 48. a 49. týden. Kurt Russell se opět představí jako Santa Claus v pokračování úspěšné komedie Vánoční kronika. Věhlasný režisér David Fincher natočil ambiciózní opus Mank, který aspiruje na nominaci na ceny akademie. Černobílý snímek o scénáristovi Hermanu J. Mankiewiczovi sleduje scenáristu při dokončování scenáře snímku Občan Kane.

Kurt Russell ve Vánoční kronice.

Zatím nevíme, kdy kina otevřou, takže Vám zkusíme nabídnout přehled kinematografického dění na jiných platformách. Do konce roku se budeme věnovat především Netflixu, který v současnosti nabízí zřejmě neprogresivnější katalog. V případě, že bude o tyto výhledy zájem, pokusíme se výhledy rozšířit o další streamovací služby.

48. Týden (23.-29. 11.)

Tomyho zápisník (Notes for My Son) - 24. 11.

Argentinský snímek zobrazující poslední dny ženy s rakovinou v konečném stádiu. Se svým osudem smířená hrdinka se vyrovnává se vzniklou situací a zanechává svému čtyřletému synovi zápisník, jako památku na sebe. V něm se svou emocionální a sarkastickou náturou rozvádí úvahy o životě, smrti i lásce. María sdílí své zážitky také pomocí sociálních sítí a díky jejímu unikátnímu stylu se její příběh stal populární. Snímek je natočen podle skutečných událostí.

Vánoční kronika 2 (The Christmas Chronicles: Part Two) - 25. 11.

Pokračování ztřeštěného dobrodružného příběhu dvou sourozenců, kteří se nešťastnou náhodou seznámili se Santou (Kurt Russell). První díl si před dvěma lety vysloužil poměrně pozitivní přijetí, přestože se jedná o průměrně zpracovaný příběh, jehož divácká úspěšnost vězí zejména ve vánočním pozlátku a v postavě trochu otravného Santy.

Druhý díl se odehrává dva roky po tom, co sourozenci Kate a Teddy zachránili Vánoce. Z Kate je teenager a nechce trávit Vánoce s matkou, jejím novým přítelem a nevlastním bratrem Jackem. Kate se rozhodne utéct, ale zlověstný Belsnickel se pokusí zničit domov Santy Severní Pól a s ním i Vánoce. Kate a Jacka vtáhne magický vír do nových dobrodružství se Santa Clausem.

Na režisérskou stoličku se tentokrát posadil Chris Columbus, který má za sebou slušnou řádku rodinných snímků např. Sám doma, Táta v sukni či první dva díly Harryho Pottera. Po propadáku Percy Jackson: Zloděj blesku se začal více věnovat produkci a koprodukoval také první Vánoční kroniku.

Trailer Vánoční kronika 2 | zdroj: YouTube

Mosul (Mosul) - 26. 11.

Irácké město Mosul je ovládané krvežíznivými teroristy z frakce ISIS. Elitní policejní útvar z Nineveh zachrání nezkušeného Iráckého policistu Kawa z křížové palby. Záhy se Kawa zapojuje do guerillového útvaru vedeného majorem Jasem, který se vydává infiltrovat nepřátelské území. Jejich cílem je vyčistit město od jednotek ISIS a obnovit pořádek v oblasti.

Snímek již shlédlo několik kritiků, kteří jej hodnotí spíš průměrně. Pro středoevropské publikum bude zejména zajímavý pohled na to, jak vnímali místní události Iráčané, protože Mosul je napsán právě z jejich perspektivy. O scénář i režii se postaral Matthew Michael Carnahan, který napsal filmy jako 21 Bridges, Dark Waters, Deepwater Horizon: Moře v plamenech či Na odstřel.

Trailer Mosul | zdroj: YouTube

Dále do knihoven Netflixu zamíří bláznivá akční komedie Johnny English znovu zasahuje (Johnny English Strikes Again, 2018), která doplní trilogii potrhlého britského agenta, španělský psychologický horor Hlasy (Voces, 2020) či italský akční thriller Bestie (La belva, 2020).

49. Týden (30.11.-6.12.)

Marie Antoinetta (Marie Antoinette) - 1. 12.

Životopisné historické drama z roku 2006 od režisérky Sofie Coppoly. Tento snímek jste již možná viděli, ale pokud ne, tak byste jej měli shlédnout. Osobitý snímek zobrazuje život aristokracie za doby francouzského krále Ludvíka XVI., za něhož je Marie provdána. Život královské rodiny a jejího okolí je plný nejrůznějších intrik a skandálů, který se poznamená také na hlavní hrdince, která hledá únik z nepříjemné atmosféry prostřednictvím nejrůznějších výstřelků. V hlavní roli rakouské princezny se představila tehdy ještě mladá Kirsten Dunst.

Svět mimozemšťanů (Alien Worlds) - 2. 12.

Seriál, který kombinuje vědeckofantastický seriál s dokumentem. Autoři vytvořili na základě poznatků o životě na Zemi, jež jsou aplikovány na znalosti o planetách v naší galaxii, vizi života na vzdálených planetách. Jedná se o fikci, která je však podložena zákonitostmi, jež platí pro život, jak jej známe.

Neotřelý seriál dovolí nahlédnout na variace možných životních forem, avšak je nutné jej brát s rezervou. Na druhou stranu, již mnohokrát nás historie přesvědčila o tom, že naše představy o věcech, jež neznáme, mohou být pravdivé.

Trailer Světy mimozemšťanů | zdroj: YouTube

Mank (Mank) - 4. 12.

Pohled na Hollywood třicátých let minulého století očima sarkastického scénáristy a alkoholika Hermana J. Mankiewicze. Hlavního hrdinu (Gary Oldman) zastřiháváme v období, v němž dokončoval svůj nejslavnější scénář k filmu Občan Kane společně s Orsonem Wellesem.

Scénář životopisného snímku napsal Jack Fincher a o režii se postaral David Fincher. Ano, ten David Fincher, kterého snad není třeba představovat. Snímek je černobílý, což může odradit část současného publika zhýčkaného moderním audiovizuálním pojetím, ale cílem bylo zachytit ducha doby, jež se právy dvoubarevným celuloidem vyznačovala. Mnozí očekávají, že by Mank mohl obdržet také nějaké nominace na ceny Akademie, ovšem nezbývá než si týden počkat.

Trailer Mank | zdroj: YouTube

Dále se během týdne objeví v katalogu koprodukční drama Rodinný film (2015) s Karlem Rodenem, svérázné drama Perníková věž (2002) o jehož režii se postaral Milan Šteindle či československá road movie Staříci (2019) s Jiřím Schmitzerem a Ladislavem Mrkvičkou v hlavních rolích.

ON-LINE 93. den války: Ruské jednotky v Donbasu obnovily ofenzívu

27.05.2022 19:14 Ruské jednotky ve směru na město Slovjansk v Donbasu na východě Ukrajiny ostřelují pozice…

Předpověď počasí na červen: S tropy meteorologové zatím nepočítají

27.05.2022 06:30 V červnu začíná pravé léto, s tropickými teplotami ale lidé v Česku zatím počítat nemají.…

Kuřecí maso zdražuje po celém světě, vliv má i válka na Ukrajině

27.05.2022 14:42 Kuřecí maso v poslední době zdražuje po celém světě, vliv má více faktorů - válka na Ukrajině,…

Ukrajina může vyhrát. Díky západním dělostřeleckým systémům má obrovský…

27.05.2022 13:33 Ukrajina získala díky dělostřeleckým zbraňovým systémům dodaným ze Západu obrovský palebný…

Elektřina pro nové zákazníky ČEZ s fixovanou cenou se zdvojnásobila

25.05.2022 20:53 Noví zákazníci společnosti ČEZ nyní zaplatí za elektřinu při roční fixaci dvojnásobek loňské ceny,…

Zemřel herec Ray Liotta. Proslul rolí ve Scorseseho Mafiánech, bylo mu 67…

26.05.2022 19:19 V 67 letech zemřel herec Ray Liotta, který se proslavil zejména rolí ve snímku Mafiáni režiséra…

RECENZE: Top Gun: Maverick s „mladými puškami“ neurazí. Cruise obstál a na…

23.05.2022 21:45 Aktualizováno K nejočekávanějším filmům letošního roku nepochybně patří pokračování Top Gunu, které Tom Cruise a…

RECENZE: Po čem muži touží 2 uráží muže i ženy záplavou stereotypů

08.05.2022 21:40 Řemeslně zvládnutá komedie s Annou Polívkovou, Jiřím Langmajerem a Markem Taclíkem je plná…

RECENZE: Temný Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství ukáže lesk i bídu…

06.05.2022 16:11 Benedict Cumberbatch se vrací na plátna kin jako nejmocnější kouzelník na světě. Tentokrát se však…

RECENZE: Známí neznámí jsou podařeným remakem úspěšných Naprostých cizinců

01.05.2022 15:00 Úspěšný italský film Naprostí cizinci se dočkal i českého remaku, který se tak připojuje k téměř…

RECENZE: Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství zvoní umíráček světu…

24.04.2022 17:07 V dalším dobrodružství Mloka Scamandera se vydáváme do temných zákoutí Brumbálovy rodiny, zatímco…

Vyšehrad: Fylm vidělo během prvního víkendu více než 200 000 diváků

19.04.2022 18:58 Po prodlouženém velikonočním víkendu hlásí tvůrci snímku Vyšehrad: Fylm rekordní čísla návštěvnosti…

RECENZE: Puberťáci se chtějí stát hudebními hvězdami aneb Metaloví lordi

18.04.2022 17:50 Iron Maiden, Metallica, Anthrax či Panthera – ikony metalové hudební scény se staly inspirací pro…

Související:

Právě se děje

reklama