Netflix: Kurt Russell jako Santa a nový Fincher bojující o Oskara

Premiéry 48. a 49. týden. Kurt Russell se opět představí jako Santa Claus v pokračování úspěšné komedie Vánoční kronika. Věhlasný režisér David Fincher natočil ambiciózní opus Mank, který aspiruje na nominaci na ceny akademie. Černobílý snímek o scénáristovi Hermanu J. Mankiewiczovi sleduje scenáristu při dokončování scenáře snímku Občan Kane.

Kurt Russell ve Vánoční kronice.
doporučujeme

Zatím nevíme, kdy kina otevřou, takže Vám zkusíme nabídnout přehled kinematografického dění na jiných platformách. Do konce roku se budeme věnovat především Netflixu, který v současnosti nabízí zřejmě neprogresivnější katalog. V případě, že bude o tyto výhledy zájem, pokusíme se výhledy rozšířit o další streamovací služby.

48. Týden (23.-29. 11.)

Tomyho zápisník (Notes for My Son) - 24. 11.

Argentinský snímek zobrazující poslední dny ženy s rakovinou v konečném stádiu. Se svým osudem smířená hrdinka se vyrovnává se vzniklou situací a zanechává svému čtyřletému synovi zápisník, jako památku na sebe. V něm se svou emocionální a sarkastickou náturou rozvádí úvahy o životě, smrti i lásce. María sdílí své zážitky také pomocí sociálních sítí a díky jejímu unikátnímu stylu se její příběh stal populární. Snímek je natočen podle skutečných událostí.

Vánoční kronika 2 (The Christmas Chronicles: Part Two) - 25. 11.

Pokračování ztřeštěného dobrodružného příběhu dvou sourozenců, kteří se nešťastnou náhodou seznámili se Santou (Kurt Russell). První díl si před dvěma lety vysloužil poměrně pozitivní přijetí, přestože se jedná o průměrně zpracovaný příběh, jehož divácká úspěšnost vězí zejména ve vánočním pozlátku a v postavě trochu otravného Santy.

Druhý díl se odehrává dva roky po tom, co sourozenci Kate a Teddy zachránili Vánoce. Z Kate je teenager a nechce trávit Vánoce s matkou, jejím novým přítelem a nevlastním bratrem Jackem. Kate se rozhodne utéct, ale zlověstný Belsnickel se pokusí zničit domov Santy Severní Pól a s ním i Vánoce. Kate a Jacka vtáhne magický vír do nových dobrodružství se Santa Clausem.

Na režisérskou stoličku se tentokrát posadil Chris Columbus, který má za sebou slušnou řádku rodinných snímků např. Sám doma, Táta v sukni či první dva díly Harryho Pottera. Po propadáku Percy Jackson: Zloděj blesku se začal více věnovat produkci a koprodukoval také první Vánoční kroniku.

Trailer Vánoční kronika 2 | zdroj: YouTube

Mosul (Mosul) - 26. 11.

Irácké město Mosul je ovládané krvežíznivými teroristy z frakce ISIS. Elitní policejní útvar z Nineveh zachrání nezkušeného Iráckého policistu Kawa z křížové palby. Záhy se Kawa zapojuje do guerillového útvaru vedeného majorem Jasem, který se vydává infiltrovat nepřátelské území. Jejich cílem je vyčistit město od jednotek ISIS a obnovit pořádek v oblasti.

Snímek již shlédlo několik kritiků, kteří jej hodnotí spíš průměrně. Pro středoevropské publikum bude zejména zajímavý pohled na to, jak vnímali místní události Iráčané, protože Mosul je napsán právě z jejich perspektivy. O scénář i režii se postaral Matthew Michael Carnahan, který napsal filmy jako 21 Bridges, Dark Waters, Deepwater Horizon: Moře v plamenech či Na odstřel.

Trailer Mosul | zdroj: YouTube

Dále do knihoven Netflixu zamíří bláznivá akční komedie Johnny English znovu zasahuje (Johnny English Strikes Again, 2018), která doplní trilogii potrhlého britského agenta, španělský psychologický horor Hlasy (Voces, 2020) či italský akční thriller Bestie (La belva, 2020).

49. Týden (30.11.-6.12.)

Marie Antoinetta (Marie Antoinette) - 1. 12.

Životopisné historické drama z roku 2006 od režisérky Sofie Coppoly. Tento snímek jste již možná viděli, ale pokud ne, tak byste jej měli shlédnout. Osobitý snímek zobrazuje život aristokracie za doby francouzského krále Ludvíka XVI., za něhož je Marie provdána. Život královské rodiny a jejího okolí je plný nejrůznějších intrik a skandálů, který se poznamená také na hlavní hrdince, která hledá únik z nepříjemné atmosféry prostřednictvím nejrůznějších výstřelků. V hlavní roli rakouské princezny se představila tehdy ještě mladá Kirsten Dunst.

Svět mimozemšťanů (Alien Worlds) - 2. 12.

Seriál, který kombinuje vědeckofantastický seriál s dokumentem. Autoři vytvořili na základě poznatků o životě na Zemi, jež jsou aplikovány na znalosti o planetách v naší galaxii, vizi života na vzdálených planetách. Jedná se o fikci, která je však podložena zákonitostmi, jež platí pro život, jak jej známe.

Neotřelý seriál dovolí nahlédnout na variace možných životních forem, avšak je nutné jej brát s rezervou. Na druhou stranu, již mnohokrát nás historie přesvědčila o tom, že naše představy o věcech, jež neznáme, mohou být pravdivé.

Trailer Světy mimozemšťanů | zdroj: YouTube

Mank (Mank) - 4. 12.

Pohled na Hollywood třicátých let minulého století očima sarkastického scénáristy a alkoholika Hermana J. Mankiewicze. Hlavního hrdinu (Gary Oldman) zastřiháváme v období, v němž dokončoval svůj nejslavnější scénář k filmu Občan Kane společně s Orsonem Wellesem.

Scénář životopisného snímku napsal Jack Fincher a o režii se postaral David Fincher. Ano, ten David Fincher, kterého snad není třeba představovat. Snímek je černobílý, což může odradit část současného publika zhýčkaného moderním audiovizuálním pojetím, ale cílem bylo zachytit ducha doby, jež se právy dvoubarevným celuloidem vyznačovala. Mnozí očekávají, že by Mank mohl obdržet také nějaké nominace na ceny Akademie, ovšem nezbývá než si týden počkat.

Trailer Mank | zdroj: YouTube

Dále se během týdne objeví v katalogu koprodukční drama Rodinný film (2015) s Karlem Rodenem, svérázné drama Perníková věž (2002) o jehož režii se postaral Milan Šteindle či československá road movie Staříci (2019) s Jiřím Schmitzerem a Ladislavem Mrkvičkou v hlavních rolích.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dcera Paula McCartneyho natáčí dokument o studiích Abbey Road

15.01.2021 09:31 Dcera někdejšího člena slavné skupiny Beatles Paula McCartneyho, fotografka Mary McCartneyová,…

Poslední rozloučení s režisérem Filipem (†90): Mši na Vyšehradě ovlivnily…

14.01.2021 14:07 Rodina a blízcí se dnes rozloučili v Praze s filmovým a televizním režisérem Františkem Filipem,…

Kultovní seriál bude mít novou řadu: Tři ze čtyřech protagonistek natočí…

11.01.2021 07:29 Tři ze čtyřech protagonistek budou hrát v pokračování Sexu ve městě. V navazující řadě nazvané And…

Zemřel František Filip (†90), režíroval Chalupáře nebo Cirkus Humberto

09.01.2021 15:46 Českou kinematografii dnes zasáhla velice smutná zpráva. Ve věku 90 let zemřel režisér František…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama