První dojmy: Ledové království II je dospělejší a temnější než původní film

Rodinná pohádka dorazí do českých i světových kin za týden, ale v Americe již proběhla premiéra pro vybrané kritiky. Ti Ledové království II chválí především za výborný soundtrack, jehož písničky budou znít ve vašich hlavách ještě dlouho po opuštění kina – hlavně díky vašim nejmenším.

Přidejte svůj názor

film Ledové království II
doporučujeme

Ledové království bylo nejvýdělečnějším filmem roku 2013 a v České republice jej vidělo více než 288 tisíc diváků. Celosvětově tato pohádka vydělala téměř 1,3 miliardy dolarů a po letošním kresleném megahitu Lví král je Ledové království druhým nejvýdělečnějším animovaným filmem všech dob.

Miliardový úspěch prvního dobrodružství princezny Elsy, která se narodila s magickou mocí, nemohlo studio Disney přejít bez povšimnutí a opět angažovalo autorskou dvojici stojící za prvním filmem. Jennifer Lee se znovu podílela na scénáři a společně s Chrisem Buckem se postarala také o režii. Autorské duo se však nevrhlo rovnou na sequel, ale dopřálo si dostatek času na přípravu, protože chtělo najít příběh, který stojí za to vyprávět.

Ledové království II se bude v českých kinech promítat od 21. 11., ale premiéra pro zvané kritiky již proběhla v Los Angeles. První reakce vybraných novinářů se shodují v kladném vyznění, i když někteří tvrdí, že je tato pohádka pro celou rodinu o něco horší než původní snímek. To však nemění nic na tom, že by se mělo jednat o velmi kvalitní animovanou pohádku, která by nyní mohla více zaujmout i starší diváky.

Autoři se totiž rozhodli zacílit film především na původní publikum, které je nyní o šest let starší, a proto je příběh Ledového království II temnější, dospělejší a komplexnější. Na tom se většina kritiků shoduje a rovněž předesílá, že se nemusíme bát, že by stopáž lehce přesahující hodinu a půl nenaservírovala dostatek kouzelných momentů. Jak už to tak bývá, právě ty od současných pohádek očekávají především děti. O jiskřivou zábavu se má opět starat sněhulák Olaf, sob Sven, Kristoff a měli bychom se dočkat také nové postavy, která prý diváky uhrane svou roztomilostí.

Audiovizuálně by se opět mělo jednat o nadprůměrný animák a kritici chválí především výborný soundtrack s chytlavými melodiemi. Rodiče se mají připravit na neúnavné pobrukování písní, jako v případě prvního dílu aLet it go (Najednou).

Temnější ladění je zřejmé již z trailerů, což koresponduje se závažnějšími otázkami, na něž se druhý film z království Arendelle snaží odpovědět. Proč má Elsa kouzelné schopnosti? Je vůbec možné, abychom „žili šťastně až do smrti“?

Jestli se Ledové království II povedlo tak, jak naznačují zahraniční kritici, se můžete sami přesvědčit již za dva týdny přímo v kinech nebo si můžete počkat na recenzi naší redakce.

trailer Ledové království II | zdroj: YouTube

Frozen (2019)

Premiéra: 21. listopadu 2019

Režie: Chris Buck, Jennifer Lee

Scénář: Jennifer Lee, Allison Schroeder

Hudba: Christophe Beck, Robert Lopez, Kristen Anderson-Lopez

Hrají: Idina Menzel, Josh Gad, Kristen Bell, Evan Rachel Wood, Sterling K. Brown, Jonathan Groff, Santino Fontana, Alfred Molina

USA / 103 min / animovaný / muzikál / fantasy / komedie / rodinný

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V čele návštěvnosti českých kin jsou tři novinky, vede Dolittle

20.01.2020 17:07 V čele víkendové návštěvnosti českých kin jsou tři distribuční novinky, nejvíce diváků přilákala…

RECENZE: Cats jsou bizarním muzikálem, na který kritici cení zuby

18.01.2020 20:46 Velkolepý muzikál od oscarového Toma Hoopera, režiséra Bídníků a Královy řeči, se potýká s…

Festival Berlinale 2020: První film s českou účastí v soutěži, koprodukční…

17.01.2020 19:24 Festival Berlinale oznámil první film s českou účastí vybraný do soutěžní sekce letošního ročníku,…

Český lev: Nejvíc nominací mají Vlastníci, na paty jim šlape Nabarvené…

15.01.2020 13:29 Nejvíce nominací na filmové ceny Český lev získala tragikomedie Vlastníci režiséra Jiřího Havelky z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama