"Karel Gott by si rušení kulturní události nepřál." Festival Signal mu vzdá hold minutou ticha

Světelná instalace festivalu Signal nebude podle pořadatelů nijak narušovat páteční veřejné rozloučení se zesnulým Karlem Gottem, které se uskuteční na Žofíně. Část festivalu videomappingu se bude konat na blízkém Smetanově nábřeží.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Karel Gott - pietní místo u jeho vily Nad Bertramkou v Praze.
doporučujeme

"Paní Ivana Gottová a zástupci Signal Festivalu se dohodli, že se obě události uskuteční, a to se vzájemným porozuměním, respektem a úctou," řekla dnes ČTK za pořadatele festivalu Nikola Lörinczová. V den státního smutku 12. října budou moci účastníci festivalu před zahájením projekcí v 19:00 na Karlínském náměstí držet minutu ticha.

"Karel Gott by si žádné rušení kulturní události nepřál. Vzájemný respekt paní Ivany Gottové a Signal Festivalu je dobrým signálem pro návštěvníky obou událostí a může jít příkladem návštěvníkům obou událostí," stojí ve společném prohlášení Gottové a vedení festivalu. K odchodu Karla Gotta se vztahuje i Praha, která nabídla v rámci festivalu rodině zpěváka, že nasvítí na jeho počest zlatou barvou Petřínskou rozhlednu.

Sedmý ročník Signal Festivalu na téma revoluce začne ve čtvrtek a pražské ulice budou téměř dvě desítky instalací hostit do nedělní půlnoci. Návštěvníkům představí světelné umění na třech trasách vedoucích Malou Stranou, Starým Městem a Karlínem. Z 18 instalací bude 12 umístěno ve zcela nových lokacích. Poprvé se rozsvítí například základní škola nebo ministerstvo dopravy. Mezi nejvýraznější jména letošního ročníku patří architektka Eva Jiřičná a její instalace ve Vojanových sadech.

Slavnostní zahájení bude 10. října v 19:00 na Smetanově nábřeží u nejrozsáhlejší instalace v historii festivalu od audiovizuálního umělce Jakuba Peška. Projekce trvají každý den do 24:00. Organizátoři s ohledem na minulé ročníky očekávají návštěvnost kolem 600.000 diváků.

Dopravní rychlost bude v době konání festivalu omezena na 30 kilometrů v hodině na Praze 1 a 8. Další dopravní omezení se budou týkat Smetanova nábřeží, Mostu Legií a ulice Křižíkova. Aktuální situaci bude možné sledovat pomocí navigační aplikace Waze. V průběhu festivalových večerů bude k dispozici bezplatná linka 800 100 991, která poskytne informace o dopravě v rámci festivalu a aktuálním stavu provozu.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných…

17.10.2019 23:05 Aktualizováno O velký rozruch se na Slovensku i v České republice postaral legendární zpěvák Jožo Ráž a skupina…

Poslední videoklip Karla Gotta trhá rekordy, už má přes 22 milionů…

17.10.2019 17:53 Poslední klip Karla Gotta a jeho dcery Charlotte Elly k písni Srdce nehasnou už má na YouTube přes…

Zpěvák Lenny Kravitz dorazí v rámci turné do Prahy, roztančí O2 arenu

16.10.2019 13:44 Americký zpěvák a multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 30. června 2020 v pražské O2 areně.…

Pohřeb Karla Gotta se blíží: Ivana Gottová zveřejnila parte

09.10.2019 11:20 Pohřeb Karla Gotta (†80) se blíží. Rodina zveřejnila zpěvákovo parte. "Nezemřel jsem", vzkazuje v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama