"Karel Gott by si rušení kulturní události nepřál." Festival Signal mu vzdá hold minutou ticha

Světelná instalace festivalu Signal nebude podle pořadatelů nijak narušovat páteční veřejné rozloučení se zesnulým Karlem Gottem, které se uskuteční na Žofíně. Část festivalu videomappingu se bude konat na blízkém Smetanově nábřeží.

Karel Gott - pietní místo u jeho vily Nad Bertramkou v Praze.
doporučujeme

"Paní Ivana Gottová a zástupci Signal Festivalu se dohodli, že se obě události uskuteční, a to se vzájemným porozuměním, respektem a úctou," řekla dnes ČTK za pořadatele festivalu Nikola Lörinczová. V den státního smutku 12. října budou moci účastníci festivalu před zahájením projekcí v 19:00 na Karlínském náměstí držet minutu ticha.

"Karel Gott by si žádné rušení kulturní události nepřál. Vzájemný respekt paní Ivany Gottové a Signal Festivalu je dobrým signálem pro návštěvníky obou událostí a může jít příkladem návštěvníkům obou událostí," stojí ve společném prohlášení Gottové a vedení festivalu. K odchodu Karla Gotta se vztahuje i Praha, která nabídla v rámci festivalu rodině zpěváka, že nasvítí na jeho počest zlatou barvou Petřínskou rozhlednu.

Sedmý ročník Signal Festivalu na téma revoluce začne ve čtvrtek a pražské ulice budou téměř dvě desítky instalací hostit do nedělní půlnoci. Návštěvníkům představí světelné umění na třech trasách vedoucích Malou Stranou, Starým Městem a Karlínem. Z 18 instalací bude 12 umístěno ve zcela nových lokacích. Poprvé se rozsvítí například základní škola nebo ministerstvo dopravy. Mezi nejvýraznější jména letošního ročníku patří architektka Eva Jiřičná a její instalace ve Vojanových sadech.

Slavnostní zahájení bude 10. října v 19:00 na Smetanově nábřeží u nejrozsáhlejší instalace v historii festivalu od audiovizuálního umělce Jakuba Peška. Projekce trvají každý den do 24:00. Organizátoři s ohledem na minulé ročníky očekávají návštěvnost kolem 600.000 diváků.

Dopravní rychlost bude v době konání festivalu omezena na 30 kilometrů v hodině na Praze 1 a 8. Další dopravní omezení se budou týkat Smetanova nábřeží, Mostu Legií a ulice Křižíkova. Aktuální situaci bude možné sledovat pomocí navigační aplikace Waze. V průběhu festivalových večerů bude k dispozici bezplatná linka 800 100 991, která poskytne informace o dopravě v rámci festivalu a aktuálním stavu provozu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hudební svět truchlí. Zemřel Lee Kerslake (†73), bubeník skupiny Uriah Heep

19.09.2020 21:28 Někdejší bubeník rockové skupiny Uriah Heep Lee Kerslake dnes zemřel, v 73 letech podlehl rakovině…

Vousatá zpěvačka Conchita Wurst bude koncertovat v Praze, představí nové…

19.09.2020 14:35 V Praze by měl v květnu příštího roku vystoupit rakouský hudebník Wurst, který jako vousatá…

Pocta Karlu Gottovi v O2 areně letos nebude

15.09.2020 11:14 Kvůli nejistotě ohledně vývoje pandemie nemoci covid-19 přesunuli pořadatelé oba koncerty Pocta…

Nejpomalejší koncert na světě byl po letech rozšířen o dva tóny

05.09.2020 16:50 Posluchači nejpomalejšího koncertu na světě v podobě kompozice Organ2/ASLSP zesnulého amerického…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama