Iniciativa podporovaná serverem EuroZprávy.cz se umístila mezi nejlepšími projekty v soutěži Asociace společenské odpovědnosti

Iniciativa NELEŽ bojující proti české internetové dezinformační scéně, kterou podporuje server EuroZprávy.cz, se umístila mezi 30 nejlepšími projekty přihlášenými do soutěže o Ceny SDGs 2020, které organizuje Asociace společenské odpovědnosti (ASO).

Ceny SDGs 2020

ASO je největší iniciativa společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN působící na území České republiky. Její snahou je, aby se společenská odpovědnost a udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku.

Každoročně proto pořádá soutěž o Ceny SDGs, do nichž se letos v šesti kategoriích přihlásilo více než 250 firem, podniků, neziskových organizací, iniciativ nebo škol. Soutěž, jejíž čtvrtý ročník letos probíhá, má za cíl ocenit úsilí českých firem a organizací za to, že udržitelnost a SDGs prosazují v rámci svých strategií, a pomáhají tak Česku k udržitelnější budoucnosti.

Jedním ze semifinálových projektů je iniciativa NELEŽ, která se snaží omezit šíření dezinformací formou odříznutím webů šířících nenávist od příjmů. Tím pomáhá nejen snížení šíření fake news, ale i posiluje důvěru v média, která pracují s informacemi profesionálně a poctivě.

Server EuroZprávy.cz vítá snahy této iniciativy a podporuje její cíle v rámci boje proti dezinformacím, které sama redakce zpravodajského portálu už několik let úspěšně potírá a před nimiž dlouhodobě varuje s ohledem na negativní dopady, které má šíření fake news na společnost.

V poslední době dezinformátorům nahrává do karet například zavádění 5G sítí nebo pandemie nového typu koronaviru, kolem kterých se denně objevuje napříč internetem a sociálními sítěmi velké množství nepravdivých zpráv. Ty mají za cíl vyvolat strach a paniku, proto EuroZprávy.cz považují za důležité uvádět věci na pravou míru a rozlišovat fakta od nijak nepodložených a vymyšlených hoaxů.

Pulitzerovu cenu získaly deníky za zpravodajství o pandemii i o smrti…

11.06.2021 21:19 Hlavní americkou Pulitzerovu cenu za novinářskou práci dnes dostaly deník The New York Times za…

Související:

Právě se děje