V 79 letech zemřel Denny Laine, zpěvák a pravá ruka Paula McCartneyho

Ve věku 79 let zemřel v úterý po dlouhém boji s plicní nemocí britský hudebník Denny Laine, který působil jako zpěvák ve skupině The Moody Blues a jako kytarista ve skupině Wings Paula McCartneyho. Uvedl to server CNN.

Laine, občanským jménem Brian Hines, se narodil 29. října 1944 na Normanských ostrovech (Channel Islands), ale vyrůstal v anglickém Birminghamu. Ke hře na kytaru jej inspirovala jazzová legenda Django Reinhardt.

Laine začal svou hudební kariéru v 60. letech jako člen skupiny The Moody Blues, ve které hrál na kytaru a zpíval. V roce 1966 se však rozhodl opustit skupinu a začal pracovat na sólovém projektu. Během sólové kariéry vydal několik alb, ale žádné z nich nedosáhlo výrazného komerčního úspěchu.

Jeho životní zvrat přišel v roce 1971, kdy se stal jedním ze zakládajících členů skupiny Wings spolu s Paulem McCartneym a Lindou McCartney. Laine hrál klíčovou roli v rozvoji zvuku Wings a spolupracoval na mnoha jejich nejznámějších písních, včetně hitů jako "Band on the Run" a "Live and Let Die". V rámci skupiny Wings získal i Grammy Award za nejlepší vokální popové duo nebo skupinové provedení za píseň "With a Little Luck" v roce 1978.

Právě se přehrává: Denny Laine - Go Now!

Denny Laine - Go Now! Video: YouTube

Po rozpadu Wings v roce 1981 se Laine věnoval sólové kariéře a další hudební činnosti. Přestože jeho sólová dráha nebyla tak výrazná jako období s The Moody Blues nebo Wings, až do své smrti byl respektovaným a váženým hudebníkem.

Denny Laine byl považován za významnou postavu v rockové hudbě, jeho přínos k The Moody Blues a zejména k Wings mu zajistil pevné místo ve světě populární hudby. 

Denny Laine

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy