Zemřel herec Jan Skopeček (†94) ze seriálu Tři chlapi v chalupě

Ve věku 94 let zemřel oblíbený herec a dramatik Jan Skopeček, kterého proslavila role v seriálu Tři chlapi v chalupě či účinkování v Kameňáku. V září by oslavil 95. narozeniny.

Jan Skopeček
doporučujeme

Jan Skopeček zemřel podle informací televizní stanice CNN Prima News v pražské nemocnici Na Bulovce. Poslední roky života strávil legendární herec v domově seniorů Slunečnice v hlavním městě.

Litoměřický rodák se narodil v září 1925, po prázdninách by tedy býval oslavil 95. narozeniny. Proslavila ho především role Václava Potůčku v seriálu Tři chlapi v chalupě. Mimo jiné patřil také k zakládajícím členům Divadla Pod Palmovkou.

Sám před lety v jednom z rozhovorů odhadoval, že ztvárnil zhruba tři stovky postav na divadelním jevišti. Přes 100 vyšplhal i počet jeho filmových a televizních rolí. 

Během druhé světové války Skopečka drželi v koncentračním táboře. Jeho ženou byla přes šest desítek let Věra Tichánková (†94), která zemřela před šesti lety. V roce 2017 herec převzal od prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jean Reno poslal vzkaz českým zdravotníkům. Jsme s vámi, říká na videu

08.03.2021 15:05 Špatné epidemické situace v Česku a z ní pramenícího náporu na nemocnice si všímají i v zahraničí.…

Sledovali jsme ŽIVĚ: Český lev 2020. Večer opanovaly filmy Šarlatán a…

06.03.2021 22:19 Aktualizováno Česká filmová a televizní akademie v sobotu večer vyhlásila vítěze cen Český lev. Ceremoniál se…

Zemřel Radim Pařízek, bubeník legendární kapely Citron

03.03.2021 14:14 Aktualizováno Ve věku 67 let zemřel bubeník legendární kapely Citron a podnikatel v oblasti médií Radim Pařízek.…

Filmový svět se navždy změnil. Premiéry v kině jsou neudržitelný přežitek,…

03.03.2021 07:56 Přístup diváků k novým filmům se vlivem pandemie covidu-19 zásadně změnil. Tento trend už se patrně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama