Zemřela hudební ikona 90. let Barbara Haščáková (†43). Proslavily ji skupiny MC Erik & Barbara a Maduar

Ve věku pouhých 43 let zemřela na americké Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková. Hudební ikona z 90. let se proslavila coby zpěvačka skupin MC Erik & Barbara a Maduar.

Právě se přehrává: MADUAR - Do it

MADUAR - Do it Video: YouTube

Zpěvačka zemřela už 22. listopadu na Floridě, kde dlouhodobě žila. Její smrt podle TV Markíza potvrdil bratr zesnulé umělkyně Andrej Haščák. Ten uvedl, že lékaři v nemocnici Memorial Hospital ve městě Sarasota, kde žila, určili jako příčinu smrti náhlou cévní mozkovou příhodu.

"Poslední rozloučení s Barbarou se uskutečnilo v úterý 28. listopadu na místní římskokatolické faře. Komorní akt se konal v přítomnosti nejbližší rodiny a úzkého okruhu přátel. V následujících týdnech budou její tělesné pozůstatky přeneseny v urně na Slovensko, pohřbena bude v našich rodných Košicích," uvedl Haščák.

Právě se přehrává: MC Erik & Barbara - U Can't Stop

MC Erik & Barbara - U Can't Stop Video: YouTube

Zpěvačku delší dobu trápily zdravotní problémy se slinivkou břišní, její úmrtí ale bylo pro celou rodinu šokem. "Odešla bez bolesti," uvedla pro agenturu TASR truchlící rodina s tím, že hudba, zpívání a komponování byly její život a naplňovaly ji. Svou osobitostí, charakteristickým hlasem a písněmi rozdávala lásku věrným fanouškům.

"Její písně a hlas tu pro nás zůstávají a budou nám ji připomínat. Děkujeme všem, kteří na ni myslí s láskou zejména v těchto dnech a dají nám možnost vyrovnat se s touto zdrcující skutečností v soukromí," uvedla rodina.

Právě se přehrává: MC Erik & Barbara - Save The Jungle

MC Erik & Barbara - Save The Jungle Video: YouTube

Barbara Hasčáková se narodila v prosinci 1979 v Košicích a nejprve působila ve skupině Maduar, odkud se spolu s Erikem Arestou v roce 1995 oddělili a vytvořili duo MC Erik & Barbara. Společně kralovali diskotékám po celé Evropě. 

Album U Can't Stop se stalo bestsellerem v celé Evropě, duo slavilo úspěch s písní Save the Jungle a reprezentovali Slovensko na soutěži Eurovize. O něco později zaznamenali ohromný úspěch také v Japonsku. Mezi jejich další slavné písně patří Summer Nights '95, Keď príde láska, Sen nebo Do it z produkce skupiny Maduar.

Barbara Haščáková

Aktuálně se děje

před 23 minutami

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

Varování lékařů se naplnila. Jižní Amerikou se masivně šíří horečka dengue, na vině jsou i změny počasí

V Brazílii aktuálně dochází k neobvykle rychlému šíření hemoragické horečky dengue. Za první dva měsíce tohoto roku bylo potvrzeno více než milion případů tohoto virového infekčního onemocnění, informovala v pátek agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy