Gérard Depardieu se poprvé vyjádřil k obvinění ze zneužívání žen

Francouzský herec Gérard Depardieu poprvé prolomil mlčení a se vyjádřil k obviněním ze znásilnění a sexuálních útoků, které v dubnu zveřejnila investigativní stránka Mediapart. 
 

V otevřeném dopise, publikovaném ve francouzském deníku Le Figaro, Depardieu napsal, že nikdy nezneužil žádnou ženu. "Před soude, před médií, před lynčováním, kterému mě vystavili, se mohu bránit jedině svým slovem," konstatoval 74letý herec.

"Ublížit ženě by bylo jako kopnout vlastní matku do břicha. Do mého domu poprvé přišla žena, šla nalehko, šla do mého pokoje ze své vlastní vůle. Nyní říká, že tam byla znásilněna. Vrátila se podruhé. Nikdy mezi námi nebyl žádný nátlak, násilí ani protesty," napsal.

Francouzská investigativní stránka Mediapart přinesla před šesti měsíci vyjádření více než deseti žen , které francouzského herce obvinily ze sexuálního zneužívání. Některé z případů přitom sahají až do začátku tohoto tisíciletí.

Doporučené články

Depardieu byl již koncem roku 2020 obviněn ze znásilnění a sexuálního obtěžování. Trestní oznámení na něj podala nejmenovaná mladá herečka v srpnu roku 2018, která ho obvinila ze dvou znásilnění a sexuálních útoků. Vyšetřování případu stále pokračuje, ačkoli herec jakoukoli vinu popírá.

Gérard Depardieu, jeden z nejvýraznějších a nejuznávanějších herců ve francouzském a světovém filmovém průmyslu, je znám svým talentem, charisma a bohatou kariérou. Narodil se 27. prosince 1948 v malém městě Châteauroux ve Francii. Jeho život a kariéra byly poznamenány mnoha významnými momenty a kontroverzemi.

Jedním z nejvíce diskutovaných okamžiků bylo jeho rozhodnutí v roce 2013 opustit Francii a získat ruské občanství. Důvodem byla jeho nesouhlas s francouzskými daňovými politikami a vysokými daněmi. Toto rozhodnutí vyvolalo rozporuplné reakce veřejnosti a médií.

Další incidenty se týkají jeho vztahů s alkoholem a konflikty s médii. Depardieu byl opakovaně obviňován z nadměrného pití alkoholu a neváhal se vyjadřovat kontroverzně v rozhovorech a veřejných prohlášeních. V roce 2011 byl zadržen na letišti v Paříži za řízení pod vlivem alkoholu, což způsobilo další vlnu negativní publicity. 

Související

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)

Cenzura na Ukrajině: Filmy s "nežádoucími herci" zakázány, v jednom vystupuje Zelenskyj

Ukrajinské úřady loni zakázaly promítání pěti zahraničních filmů kvůli "nežádoucím" hercům. V jednom z nich vystupuje i současný ukrajinský prezident a někdejší umělec Volodymyr Zelenskyj. Tento snímek ale není zakázán kvůli němu, nýbrž kvůli ruské herečce, jež se provinila návštěvou Krymu, okupovaného Ruskem. Informovala o tom ukrajinská a ruská média.

Více souvisejících

Gérard Depardieu

Aktuálně se děje

před 30 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Senioři, ilustrační foto

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

včera

Jeden neúspěch za druhým. Wildersovi se navzdory vítězství nedaří složit koalici

Geert Wilders nemá ani týden po volbách v Nizozemsku jasnou budoucí koalici. Při pokusu o sestavení vlády naopak utrpěl další neúspěch, když jeho krajně pravicovou Stranou svobody (PVV) odmítla i nová středopravicová strana Nová společenská smlouva (NSC). 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy