Příští týden se po uplynulých chladných dnech dočkáme oteplení. Noční teploty stoupnou až o zhruba 10 stupňů, během dne se budou pohybovat nad 20 stupni Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Předpověď na sobotu:Jasno, na severu a východě v noci zpočátku až polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, četné přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Slabý proměnlivý vítr nebo klidno, během dne postupně mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.
Předpověď na neděli:Jasno, odpoledne v Čechách od západu až polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, při slabším větru až 1 °C a místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 5 m/s, přes den na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.
Předpověď na pondělí:Jasno až polojasno, během dne přibývání oblačnosti a v jižní polovině území později místy občasný déšť, jinde jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, při slabším větru až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na jihozápadě kolem 16 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na úterý:Převážně oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na středu:Oblačno až zataženo a na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.
Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty:Oblačno, přechodně až zataženo a místy občasný déšť nebo přeháňky. Ke konci období částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 13 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 22 °C.
Související

Počasí dnes ve znamení tropů. Zítra se budou teploty lišit až o 14 stupňů

Víkendové počasí si žádá opatrnost. Meteorologové vysvětlili důvod
Aktuálně se děje
včera

S takovou se děti na Ukrajinu nevrátí. Evropa obvinila Trumpa z podkopávání mezinárodního úsilí
včera

Španělského fotbalového talenta Yamala řeší ministerstvo. Kvůli narozeninové oslavě
včera

Ukrajinské dronové útoky paralyzovaly moskevská letiště, ruské údery zabily tři civilisty
včera

Další masakr v Pásmu Gazy: Izraelská armáda zastřelila přes 70 Palestinců čekajících na humanitární pomoc
včera

Dopravní peklo po MotoGP: Policie nabádá řidiče, aby se vyhnuli D1
včera

EU vyhlásila válku produktům z Temu a Shein
včera

Sýrie v troskách. Mrtvých je už přes tisíc, zastavte znásilňování a vraždění, vyzývají USA
včera

Volby by ovládlo hnutí ANO, Spolu ztrácí kvůli bitcoinové aféře. Piráti a Stačilo! mají rekordní úspěch
včera

Evropa otevírá dveře ruské propagandě. Prokremelští umělci se vracejí na evropská pódia
včera

Trump přichází o příznivce. Jeho podpora v USA rapidně klesá
včera

Aspenské bezpečnostní fórum: Trump vytváří nový světový řád, elity to přijímají s obavami i rezignací
včera

Metropole vyschlá na prach? Poprvé v moderní historii se hlavní město ocitne bez vody
včera

Palestinci sedí na masivním nalezišti. Expert popsal, jak by z něj mohli profitovat, kdyby jim to svět dovolil
včera

Počasí dnes ve znamení tropů. Zítra se budou teploty lišit až o 14 stupňů
19. července 2025 21:47

FT: Zelenskyj čelí obviněním z autoritářských praktik
19. července 2025 20:42

Krize v EU: Zdravotnické neziskovky přicházejí o finance, roste strach o demokratické fungování Unie
19. července 2025 19:28

V zátoce Ha Long se potopila turistická loď, mezi desítkami mrtvých jsou děti
19. července 2025 17:59

Auto projelo v LA davem lidí. Zraněných je nejméně 30 lidí
19. července 2025 16:49

Netanjahu uvažuje o předčasných volbách. Přesvědčí Izraelce, že vyhrává válku?
19. července 2025 15:45
Co bude, až vyprší Trumpovo ultimátum Rusku? Podle ekonoma mají USA jen omezené možnosti
Americký prezident Donald Trump představil nový plán pomoci Ukrajině a hrozí tvrdými sankcemi vůči Rusku i jeho obchodním partnerům. Cílem je podle něj donutit Moskvu k mírové dohodě. Jak daleko mohou Spojené státy v ekonomickém tlaku zajít a jaké dopady mohou mít sekundární sankce na země jako Indie či Čína, popsal pro EuroZprávy.cz ekonom Libor Žídek z Masarykovy univerzity.
Zdroj: Jakub Jurek