Předpověď počasí: Mrazy v Česku? Blíží se nečekaný zvrat

Počasí v Česku se citelně ochladí už na počátku příštího týdne. Dlouhodobá předpověď meteorologů ale ukazuje, jak se teploty budou vyvíjet v následujících týdnech. A rozhodně není o co stát.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Zima
doporučujeme

Česko čeká příští týden teplotní šok. Z 33 stupňů během dne teploty spadnou téměř na 20, noční teploty se propadnou z 19 stupňů místy i na pouhých šest. Dlouhodobá předpověď počasí serveru AccuWeather ale ukazuje, že nezůstane jen u tohoto ochlazení.

Deštivé počasí se v Česku udrží několik dní, druhý zářijový týden by se ale mělo opět objevit slunce. Ani to ale nevydrží. Od poloviny září začnou teploty opět klesat a navíc se přiženou podzimní deště. Ke konci září se sice mírně vyjasní, rtuť na teploměru ale ještě o něco málo klesne.

Na přelomu září a října by podle meteorologů mělo být během dne v průměru zhruba 14 stupňů, v noci pak teploty spadnou až téměř k bodu mrazu. Několik dní by se měly držet kolem 3 stupňů.

Mezi 10. až 15. říjnem se následně oteplí. Teploty vyrostou opět téměř ke 20 stupňům, tento rok už ale naposledy. Ke konci měsíce začnou denní maxima klesat k 15 a poté k 10 stupňům a na konci října by podle meteorologů mělo v noci mrznout. Teploty spadnou na -1 stupeň.

Zde se udrží prakticky po celý listopad, denní teploty ale budou silně kolísat. Z 10 stupňů postupně spadnou až na pět, v polovině listopadu se ale opět vrátí na desetistupňovou hodnotu.

Loading...
Vstupte do diskuze (25)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mrazivé počasí sevře Česko. Výstraha pro zemědělce a zahrádkáře

20.09.2019 11:45 Meteorologové varovali zemědělce a zahrádkáře před přízemními mrazíky, které se v noci a v sobotu…

Předpověď na noc a sobotu 21. září

20.09.2019 08:47 Tlaková výše se přesune ze střední Evropy k jihovýchodu a po její zadní straně k nám začne proudit…

Počasí o víkendu? Zima je jen začátek

20.09.2019 08:24 Stejně jako dnes v noci se i o víkendu v Česku objeví teploty kolem bodu mrazu. Během dne se ale…

Počasí příští týden? Přinese jedno velké překvapení

20.09.2019 00:09 Aktualizováno Česko svírá tento týden studené počasí. Teploty v noci spadnou až na 2 stupně, během dne se mohou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama