Předpověď počasí: Mrazy v Česku? Blíží se nečekaný zvrat

Počasí v Česku se citelně ochladí už na počátku příštího týdne. Dlouhodobá předpověď meteorologů ale ukazuje, jak se teploty budou vyvíjet v následujících týdnech. A rozhodně není o co stát.

Zima
doporučujeme

Česko čeká příští týden teplotní šok. Z 33 stupňů během dne teploty spadnou téměř na 20, noční teploty se propadnou z 19 stupňů místy i na pouhých šest. Dlouhodobá předpověď počasí serveru AccuWeather ale ukazuje, že nezůstane jen u tohoto ochlazení.

Deštivé počasí se v Česku udrží několik dní, druhý zářijový týden by se ale mělo opět objevit slunce. Ani to ale nevydrží. Od poloviny září začnou teploty opět klesat a navíc se přiženou podzimní deště. Ke konci září se sice mírně vyjasní, rtuť na teploměru ale ještě o něco málo klesne.

Na přelomu září a října by podle meteorologů mělo být během dne v průměru zhruba 14 stupňů, v noci pak teploty spadnou až téměř k bodu mrazu. Několik dní by se měly držet kolem 3 stupňů.

Mezi 10. až 15. říjnem se následně oteplí. Teploty vyrostou opět téměř ke 20 stupňům, tento rok už ale naposledy. Ke konci měsíce začnou denní maxima klesat k 15 a poté k 10 stupňům a na konci října by podle meteorologů mělo v noci mrznout. Teploty spadnou na -1 stupeň.

Zde se udrží prakticky po celý listopad, denní teploty ale budou silně kolísat. Z 10 stupňů postupně spadnou až na pět, v polovině listopadu se ale opět vrátí na desetistupňovou hodnotu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zasáhnou silné deště. Meteorologové kvůli počasí zvažují výstrahu

25.09.2020 22:06 Aktualizováno O víkendu zasáhne Českou republiku citelné ochlazení doprovázené vydatnými dešti. Meteorologové by…

Předpověď na noc a pátek 25. září

24.09.2020 12:18 Přes naše území bude postupovat zvolna k východu zvlněná studená fronta, uvedl portal.chmi.cz.

Teploty mohou příští týden v noci spadnou k nule, ukazuje předpověď počasí

24.09.2020 08:34 Do Česka dorazí podzimní počasí. V průběhu příštího týdne teploty během dne klesnou pod současné…

Předpověď na noc a čtvrtek 24. září

23.09.2020 15:33 Ze západní do střední Evropy bude postupovat studená fronta a ve čtvrtek večer začne ovlivňovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama