Rakousko pustoší extrémní počasí. Část země zasáhlo sněžení a mohutný dešť

S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Několik výše položených obcí sníh odřízl od okolního světa, jednou z nich je i Heiligenblut pod horou Grossglockner, informovala agentura APA. V lyžařském středisku městě Bad Gastein utržený svah zavalil dva domy. Jejich obyvatelky se podařilo vyprostit živé.

Přidejte svůj názor

Déšť
doporučujeme

Vydatné sněžení i déšť postihly především spolkové země Tyrolsko, Salcbursko a Korutany. Ve východním Tyrolsku zůstaly dnes kvůli nebezpečí lavin uzavřené školy. Díky tomu, že se počasí dočasně zlepšilo, mohly v horských oblastech vyletět vrtulníky, z nichž odborníci hledají místa, kde by se mohly utrhnout laviny.

V Korutanech se z břehů vylilo několik jezer. Například na jezeře Faaker See nedaleko Villachu naměřili stoletou vodu. Z břehů se vylila také řeka Dráva v obci Lavamünd na hranici se Slovinskem. Střed města úřady uzavřely. Rozvodněný je i přítok Drávy, řeka Gurk.

Nad lyžařským střediskem Bad Gastein se utrhl svah a bahno zavalilo dva obytné domy. Masa zeminy nejdříve zcela zničila jednu budovu, která se následně sesunula na druhý, pod ní stojící dům. Dvě ženy, které domy obývaly, se podařilo vyprostit živé, i když zraněné. O víkendu se podmáčené svahy utrhly kvůli vydatnému dešti na vícero místech západního Rakouska. Mnohde jsou mimo jiné kvůli popadaných stromům domácnosti bez elektřiny. V Tyrolsku jich je dnes ráno ještě 1900. Uzavřená je rovněž řada silnic.

Zatímco dnes by mělo sněžení a déšť polevit, v noci na úterý a v úterý bude podle meteorologů opět ve vyšších polohách silně sněžit a v nižších polohách pršet.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hurikány, vlny veder, povodně. Meteorologové vydali děsivou prognózu…

03.12.2019 13:51 Aktualizováno Poslední desetiletí bude téměř s jistotou tím nejteplejším v historii měření. Uvedla to dnes…

Vražedné počasí: Průměrná teplota v Německu roste, umírají tisíce lidí

26.11.2019 10:52 Průměrná teplota na území Německa od předindustriální doby stoupla už o 1,5 stupně Celsia. V…

Počasí v Rakousku zabíjí. Přívaly sněhu, hrozí laviny, seniora pohřbilo…

18.11.2019 16:33 S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Sesuvy…

Benátky devastuje další povodňová vlna, záplavy hlásí celá Itálie

17.11.2019 16:33 Benátky dnes postihla další záplavová vlna, třetí během jediného týdne. V souvislosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama