Až 29. srpna. S takovým datumem počítá UEFA pro finále Ligy mistrů, píší média

Že je srpen určen poté, co nejen sportovní svět ochromila pandemie koronaviru, především evropským fotbalovým pohárům, tak to už se ví několik dní. Nedávno se objevila varianta, že by se zbytek sezóny 2019/20 obou evropských pohárů, tedy jak Ligy mistrů, tak Evropské ligy, dohrál v srpnu během pouhých dvou týdnů, na neutrální půdě a bez dikváků, přičemž by odpadly odvetné zápasy. Dosud se však nevěděl přesný datum, se kterým počítá UEFA pro samotné finále obou těchto soutěží. Nyní agentura AP společně s deníkem Telegraph přicházejí s informací, že UEFA zvažuje o 29. srpnu, coby datumu pro odehrání finále Ligy mistrů, jež se má odehrát v Istanbulu. O tři dny dříve by své finále, tentokrát v Gdaňsku, měla na programu Evropská liga.

Přidejte svůj názor

UEFA
doporučujeme

Stejně jako většina evropských národních fotbalových soutěží jsou i evropské poháry přerušeny od března kvůli pandemii. Ještě před přerušením se stihlo v této sezóně 2019/20 rozehrát v obou soutěžích osmifinále Jak nyní informuje britský tisk, nejnověji UEFA v současných jednáních pracuje s plánem hovořícím o restartu evropských pohárů 28. července.

Jak už bylo výše zmíněno, před pár dny přišel španělský deník AS s další možnou variantou, jak evropské poháry v této sezóně dohrát, přičemž se v nich počítá se změnou herního systému. V této variantě by odpadly ve všech zbývajících fázích soutěží odvetné zápasy, což by tak umožnilo je dohrát během pouhých dvou srpnových týdnů a na neutrální půdě bez diváků. Vrcholy obou těchto soutěží by tak byly na pořadu dne až tehdy, kdy by se dohrály všechny evropské národní fotbalové soutěže.

Vedle tohoto plánu však existuje i další možná varianta, jak dohrát evropské poháry. Ta pro změnu počítá s jejich restartem už na začátku července, což by tak znamenalo, že by se mohly dohrát paralelně s národními ligami. Podle této varianty by se pak naopak finále obou soutěží mohly uskutečnit již na přelomu července a srpna. I zde se počítá se zápasy bez publika.

Každopádně vvšechny tyto zmíněné varianty počítají s tím, k čemu se v předešlých dnech hlásil sám předseda UEFA Aleksander Čeferin a to tedy konkrétně s tím, aby se aktuálně přerušená sezóna evropských pohárů po svém restartu dohrála nejpozději do konce srpna. Jinak by musel ročník 2019/20 evropských pohárů zrušen.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy