LFA bude s vládou jednat o restartu ligy v pondělí, Svoboda požaduje zvýšení počtu osob

Od čtvrtečního večera je k vidění nejen na tuzemských fotbalových fanoušcích, ale i u lidí z vedení Ligové fotbalové asociace (LFA) coby zřizovatele prvních dvou nejvyšších fotbalových soutěží u nás větší úsměv na tváři. Může za to především ten fakt, že z úst vládních představitelů právě ve čtvrtek večer zaznělo, že by se sportovní akce v Česku mohly uskutečnit už 25. května a nikoli až 8. června, jak se původně plánovalo. Důvodem je zrychlení postupného uvolňování vládních opatření, ke kterému nyní Vláda ČR přistoupila. LFA bude tak v pondělí s vládou jednat o podrobnostech restartu tuzemských fotbalových profesionálních soutěží a tudíž i o maximálnímm počtu osob, které by se mohly jednotlivých zápasů bez diváků zúčastnit. V tomto ohledu se dosud mluvilo o padesáti osob, šéf LFA Dušan Svoboda ale žádá o navýšení na 130.

Fotbal, ilustračni fotografie

V pondělí 27. dubna také kromě toho, že LFA začne jednat s vládou o fotbalových soutěžích, zasedne Ligový výbor, na kterém hodlá LFA řešit další možný vývoj situace. V rozhovoru pro Českou televizi Dušan Svoboda už ale stihl prozradit, že se bude snažit vyjednat navýšení maximálního počtu osob na jednotlivých fotbalových zápasech tak, aby mohl být každý zápas bez diváků vůbec uskutečněn. "Je trochu těžké to říci paušálně. K organizačnímu zajištění utkání na stadionu pro dvacet tisíc nebo pro sedm tisíc lidí potřebujete trochu jiný počet lidí. Ale když to mám říct generálně, tak nějakých zhruba 130 lidí je nějaká spodní hranice, kdy to utkání jste schopní zorganizovat i s tím, že jste schopní zprostředkovat kontakt s médii," řekl konkrétně Svoboda.

Podle něj by v případě maximálního počtu 50 až 100 zúčastněných osob by fotbalové zápasy, i když by byly bez diváků, šly jen stěží zorganizovat.

"Byli jsme schopní zápasy uspořádat i v tomto limitu, ale to bylo opravdu už hodně za hranou. Bez přítomnosti médií. Když tam nejsou fanoušci, tak naopak přítomnost médií je důležitá. Takže když se budeme bavit o nějakých 130, 140 lidech, jsme schopní zajistit utkání v nějakém standardu," řekl k tomu Svoboda, který zároveň přivítal zrychlené uvolňování, ke kterému česká vláda přistoupila. "Určitě je to pro nás dobrá zpráva. Možná ještě podstatnější zpráva je, že se k tomuto datu, které tomu předchází, umožňuje svým způsobem plnohodnotný trénink. Je důležité, než se spustí ostré soutěžní zápasy, aby byl hráčům umožněný plnohodnotný trénink. S těmi souboji, kontaktem. Bez toho se ostré zápasy spustit nedají. Riskovali bychom zranění hráčů. Tohle je dobrá zpráva ze včerejška. Díky tomu se znovuspuštění profesionálních soutěží blížíme."

Podle slávisty Coufala je největším problémem pro fotbalisty zvýšená zátěž

Fakt urychlení postupného uvolňování pohopitelně vítají i samotní fotbalisté. Například slávista Vladimír Coufal se nechal slyšet, že by pro něj rozhodně nebyl problém do zápasu nastoupit.

"Trénujeme týden. Nehráli jsme nějakou průpravnou hru, ale věřím, že v nějakém režimu by to asi šlo, protože automatismy v sobě máme a trenéři to do nás hustí pořád. Takže si myslím, že bychom to zvládli, i když by to asi nebyla nějaká top úroveň. Ale určitě bychom se dostali na nějaké procento výkonnosti a myslím, že by to nebylo zas tak špatné," řekl přesněji Coufal, který ovšem vidí potíž ve zvýšené zátěži poté, co museli být fotbalisté nuceni o dlouhé pauze trénovat pouze doma individuálně. Díky tomu tak může fotbalistům hrozit snadno zranění.

"To je druhá věc, jak se k tomu přizpůsobí tělo, když půjdete po období okleštěného tréninku rovnou do ostrého zápasu. To záleží na každém individuálně," reagoval těmito slovy Coufal na dosavadní trénování ve skupinkách po osmi lidech. V takovém  režimu se může trénovat teprve od pondělí tohoto týdne. Nicméně, i takový způsob trénování Coufal vítá. "Lepší než běhat po lese, čehož jsme měli už dost. I když souboje a hra trochu chybí, ale věřím, že postupně k tomu dojdeme," dodal slávikstický obránce, jenž je zároveň i českým reprezentatem.

Bez Höjera a nově i bez Krejčího staršho. Před Monakem prodělal plicní…

03.08.2021 15:53 Fotbalovou Spartu čeká v úterý večer od 19:00 úvodní duel 3. předkola Ligy mistrů s Monakem, proti…

Nad Rapidem Vídeň sice vedla, Sparta ale na úvod kvalifikace Ligy mistrů…

20.07.2021 22:50 V úterý začala pro český klubový fotbal nová fotbalová sezńa 2021/22 a to proto, že právě v úterý…

Slavia ve 3. předkole LM může zamířit do Maďarska nebo Litvy, Sparta se…

19.07.2021 17:36 Přestože české fotbalové kluby teprve do pohárové Evropy tento týden vstouí, již toto pondělí se ve…

S kým se může utkat Slavia ve 3. předkole Ligy mistrů? Možných soupeřů…

18.07.2021 17:04 Už příští týden vstoupí první české kkluby do předkol evropských pohárů a začne tak pro ně nová…

Komplikace pro Spartu. Na duel ve Vídni nebudou moct hostující fanoušci

16.07.2021 19:22 Fotbalová Sparta se bude muset v úterním úvodním zápase 2. předkola Ligy mistrů obejít bez svých…

Ivan Hašek se vrací na Blízký východ. Tentokrát bude koučovat libanonskou…

15.07.2021 18:36 Bbývaý fotbalový reprezentant, bývalý trenér českého národního týmu a taktéž bývalý předseda…

Konec spekulacím. Lionel Messi zůstává v Barceloně, bude brát poloviční…

14.07.2021 17:01 Podle argentinských médií přistoupil jeden z nejlepších fotbalistů na světě Lionel Messi na…

Anglie si obrázek nevylepšila. Fanoušci se porvali i rasisticky uráželi…

12.07.2021 17:45 Nedělním finálovým zápasem mezi Itálií a Anglií v londýnském Wembley vyvrcholil další z letošních…

Až penalty rozhodly. Angličané ale tři z pěti neproměnili a Italové jsou…

11.07.2021 23:54 Aktualizováno V londýnském Wembley v neděli večer vyvrcholí finálovým zápasem mezi Itálií a Anglií letošní…

Kouč Anglie Southgate vyzval fanoušky k respektu. Přidal se i Gary Lineker

11.07.2021 11:27 Ukázat respekt k soupeřům, takový cíl dal fanouškům Anglie kouč anglického národního týmu Gareth…

Související:

Právě se děje