Rozhodnuto! Roman Berbr byl vzat do vazby. Skončil v ní i Rogoz

V neděli se rozhodlo o tom, že místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, jehož v pátek spolu s dalšími devatenácti lidmi zadržela policie, bude nakonec vzat do vazby. Pro server Sport.cz tuto informaci potvrdil Berbrův právní zástupce Filip Seifert. „Mohu potvrdit, že Obvodní soud pro Prahu 6 rozhodl o vzetí pana Romana Berbra do vazby. My se domníváme, že k tomu nejsou žádné důvody a podali jsme na místě stížnost,“ nechal se slyšet Seifert po svém opuštění justičního paláce se sídlem v Praze na Míčánkách. "Pokud jde o trestní stíhání, i s ním nesouhlasíme, podali jsme stížnost a budeme se řádně hájit," pokračoval pak s tím, že celou věc nebude dále komentovat.

Korupce
doporučujeme

„U dalších tří osob podala státní zástupkyně soudu návrh na jejich vzetí do vazby. V případě jejich ponechání na svobodě hrozí důvodná obava, že by mohli mařit vyšetřování případným ovlivňováním dosud nevyslechnutých svědků a dále v trestné činnosti, pro kterou jsou stíháni, pokračovat," prozradila pak k případu pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Ve vazbě vedle Romana Berbra skončil ještě jeho kamarád a sportovní ředitel druholigového Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz. „Vazba na něho byla uvalena z důvodů možného ovlivňování svědků a možnosti opakování nebo pokračování trestné činnosti," potvrdil vazbu pro Rogoze jeho právník Oldřich Chudoba.Podle něj už se navíc Rogoz stihl u soudu i vyjádřit.„Došlo u něho ovšem k zhoršení zdravotního stavu, když byl zadržen. Nebyl tudíž v pozici, kdy by se mohl řádně hájit. Řekl, že vypovídat bude, ale až následně. Odmítl však, že rozhodně není součástí žádné zločinecké skupiny, jak je jednání kvalifikováno a prokáže, že tomu tak nebylo," pokračoval.

Rozhohduje se o tom, zda do ní nepůjde také duo rozhodčích Michal Káník a Tomáš Grimm. V sobotu policie informovala o tom, že z devatenácti zadržených lidí propustilo na svobodu patnáct.

Připomeňme, že případ má na starosti ústecká expozitura Národní centrály proti organizovaného zločinu, přičemž ho dozoruje právě pražské Vrchní státní zastupitelství. To se zatím ke konkrétním jménům, které jsou namočeni v nejnovější fotbalové aféře v Česku, nevyjádřilo.

Podle serveru isport.cz jsou mezi podezřelými taková jména jako Jiří Houdek, Miloš Vitner, Marek Janoch, Robert Hájek, Michal Myška, Zdeněk Koval, Jiří Kříž, Pavel Vlasjuk, Jan Cihlář a Jiří Musil, přičemž někteří z nich jsou známi i z prvoligové scény, kde působili či ještě působí jako asistenti rozhodčího.

Podezřelí pak v tomto případu čelí podezření z podplácení, ze zpronevěry a přijetí úplatku a za tyto činy jim tak hrozí 2 až 5 let za mřížemi. Pokud se jedná o trestné činy ve prospěch organizované skupiny, trest se ještě navyšuje o třetinu v jeho horní hranici.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová Barcelona si bude volit nové vedení. Bartomeu odstoupil z funkce…

27.10.2020 21:52 Prakticky od skončení minulé fotbalové sezóny 2019/20 se slavná fotbalová značka FC Barcelona…

Jak to dopadne s důležitým zasedáním výkonného výboru FAČR? Šéf Malík má…

26.10.2020 20:43 Český fotbal prochází v posledních dnech turbulentním děním. Všechno to začalo v pátek 16. října,…

Ronaldo je vyšetřován kvůli porušení covidových opatření. Nikdo není…

26.10.2020 10:18 Hvězdný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín je v Itálii vyšetřován kvůli…

Kouč Vrba bez angažmá. Předčasně končí svou misi v bulharském Ludogorci…

24.10.2020 15:26 Bývalý trenér Viktorie Plzeň i české fotbalové reprezentace Pavel Vrba předčasně končí na lavičce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama