Teplický Kučera oslabil svůj tým rapem. Před zápasem vystoupil v pražském klubu

Fotbalové Teplice byly od počátku páteční předehrávky v pražském Edenu jasným papírovým outsiderem, což nakonec potvrdil výsledek zápasu 5:1 pro Slavii. Severočeši ale mohli mít o něco silnější sestavu, kdyby je neoslabil poněkud svérázným způsobem záložník Tomáš Kučera. Ten totiž porušil interní klubové předpisy tím, že měl ve čtvrtek večer vystoupit v jednom z pražských klubů se svou rapovou skupinou.

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

„Utkání se nám začalo hroutit jak domeček z karet už dopoledne, když vypadl Kučera," nechal se slyšet po zápase se Slavií kouč Teplic Stanislav Hejkal. Ten tak tedy vedle dvou rychlých gólů z úvodu zápasu, dvou zraněních a také červené karty pro Heidenreicha ono porušení interních klubových předpisů ze strany Tomáše Kučery. „Bez čtyř hráčů základu v deseti na Slavii je to složité," věděl Hejkal.

Kučera už se se svým rapem připomněl před dvěma lety, kdy v jednom ze svých songů zpourážel nejen pražskou Spartu, ale i třeba Romana Berbra či Miroslava Peltu.

Kučera by byl dozajista členem základní sestavy Teplic v pátečním zápase, neboť stejně jako celé teplické mužstvo, tak i on byl negativně testován na covid-19. Po zjištění, že Kučera vystupoval v pražském klubu, byla proti jeho nástupu do zápasu především pražská Slavia připravující se na úterní zápas play-off Ligy mistrů. Sešívaní sami najeli v těchto dnech na přísný režim spočívající i v tom, že fotbalisté byli izolováni od svých rodin. „Se Slavií jsme případ komunikovali. Já s trenéry, Štěpán Vachoušek s Jirkou Bílkem, sportovním ředitelem, a náš pan šéf Šedlbauer mluvil s panem Tvrdíkem. Slavii se to nelíbilo, dělají všechno, aby se jim tady koronavirus nevyskytl, proto jsme šli touhle cestou," prozradil kouč Hejkal.

Kuriózní případ tak ukázal, že má vedení pražské Slavie velmi dobrý přehed o dění v tuzemské lize a to i díky sociálním sítím. Právě na Twitteru už v srpnu dával Kučera vědět, že se svou jihlavskou skupinou 58G ve čtvrtek večer v Praze vystoupí. Nepočítal však se šéfem Slavie Jaroslavem Tvrdíkem, podle všeho hodně aktivním uživatelem právě této sociální sítě.

Teplice nechtěly ohrozit účast Slavie v Lize mistrů. Klub sáhne k pokutě pro hráče

Slavia tak o případu Kučera věděla daleko dříve než samotné Teplice, ty reagovaly až v pátek ráno. „Dlouho bylo jasné, že utkání na Slavii odehrajeme už v pátek. Opravdu jsme nevěděli, že nastane tohle, a proto jsem o tom s Kučerou ani neměl možnost dopředu mluvit," řekl Hejkal a pokračoval: „Slavii samozřejmě přejeme, aby byla v Lize mistrů úspěšná. Rozhodně jsme nechtěli nijak ohrozit jejich úterní zápas proti Midtjyllandu."

Není tedy vyloučeno, že Tomáše Kučeru nemine finanční pokuta. „Interní záležitost klubu. Ale určitě se k tomu nějak postavíme," zakončil teplický stratég.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Berbrovi mizí z českého fotbalu i jeho životní partnerka Dagmar Damková

21.10.2020 14:07 Aktualizováno V reakci na páteční zadržení a následného vzetí do vazby již bývalého místopředsedy Fotbalové…

Liga mistrů jako druhá nejprestižnější soutěž? Jedná se o Evropské Premier…

21.10.2020 11:36 Spekuluje se o tom už delší dobu, nyní podle všeho byla zahájena jednání více než dvanácti…

Petr Čech se vrací do akce? Byl zapsán na soupisku Chelsea pro Premier…

20.10.2020 21:10 Aktualizováno Zní to až neuvěřitelně, ale fotbaloví fanoušci a především pak ti, co fandí londýnské Chelsea a…

Nejen ovlivňování výsledků. Berbr má podle policie na svědomí i zpronevěru

20.10.2020 15:43 Již bývaý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, jenž byl minulý týden v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama