Asociace klubů reaguje na Dědka i hokejisty. Zkreslené a nepravdivé informace, tvrdí

O tomto týdnu se strhla kritika na Asociaci profesionálních klubů (APK), která před pár dny převzala vedení extraligové souttěže od Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Trnem v oku se především u České asociace hokejistů (CAIHP) stal návrh nových pravidel pro hráčské smlouvy, které však nijak podle CAIHP neřeší osobnostní práva hokejistů. Do toho všeho s ostrou kritikou přichází i majitel Pardubic Petr Dědek, kterému se pro změnu nezdál výběr marketingového partnera extraligy. V obou případech se jedná pro šéfa APK Martina Loukoty o zkreslené až nepravdivé informace.

Hokej. Ilustrační fotografie.

Připomeňme, že CAIHP v čele s Liborem Zbořilem kvůli marketingovým právům a hráčským smlouvám podala podnět Uřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který tak bude prošetřovat veškeré dokumenty hokejových orgánů a jejich partnera BPA sport marketing. "Proti tvrzením, že výběr nového marketingového partnera extraligy proběhl v rozporu se zákonem a za nestandardních podmínek, se musíme kategoricky ohradit. Výběru marketingového partnera a přípravě smluv APK věnovala maximální pozornost. Z právního posudku, který pro APK připravila renomovaná advokátní kancelář, jasně plyne, že výběr marketingového partnera proběhl v souladu se zákonem, což je naprostý opak toho, co tvrdí jak pan Zbořil, tak i pan Dědek," nechal se na úvod reakce Loukota.

Podle něj není pravda ani to, že by snad od sezóny 2023/24 snad šla veškerá marketingová práva pod křídla APK. "Tak tomu v žádném případě není. Stejně jako tomu je v současné době - a platilo to prakticky vždy - i od sezony 2023/24 zůstává členům APK většina marketingových práv, jež si obchoduje každý klub sám," uvedl konkrétně Loukota.

Ten pak odmtá kritiku Petra Dědka, podle nějž by snad APK převedla marketingová práva na BPA za neodpovdající částku ve výši až miliardy korun. Podle Dědka, jehož společnost Relmost se taktéž ucházela o to být extraligovým marketingovým partnerem, ale v souboji s BPA neuspěla, by správná částka měla být dvojnásobně větší. "APK v rámci výběrového řízení obdržela dvě nabídky, které si byly v mnohém podobné, přičemž ani jedna z nich nezněla na částku, kterou pan Dědek uvádí. Jak tedy mohla APK postoupit marketingová práva za dvě miliardy, když nebyl nikdo, kdo by byl ochoten takovou částku zaplatit? Mimochodem ani návrh smlouvy předložený společností Relmost neobsahoval inflační doložku, ohledně které pan Dědek uvádí, že bez ní nelze prakticky žádnou smlouvu podepsat," připomněl Loukota.

Je potřeba připomenout, že hokejový klub Dynamo Pardubice, jehož je Dědek majitelem, je jediným klubem, který dosud novou smlouvu o postoupení části marketingových práv nepodepsal. A to navzdory tomu, že se APK snažila o podmínkách s pardubickým Dynamem dohodnout. "Nemůžeme se zbavit dojmu, že celou tu dobu neměl pan Dědek ve skutečnosti zájem se s APK dohodnout," řekl k tomu Loukota, jenž zároveň odmtá, že by snad chtěla APK někoho ze svých členů vyloučit. "Na půdě valné hromady APK se nikdy o vylučování nejednalo. Je ale třeba připustit, že si nelze rozumně představit, že by bylo možné hrát utkání extraligy například v aréně, ve které by nebyly plněny právní a marketingové závazky, které vyplývají ze smluvních vztahů APK."

V případě kolem osobnostních práv a pravidel s ním spojených, která kritituje šéf CAIHP Zbořil, jenž to má za pošlapání osobnostních práv, má taktéž Loukotoa za nepravdivá tvrzení. "APK si není vědoma, že by kdy nastal případ, aby hráči byli prezentováni způsobem, který by je dehonestoval. Jakékoliv dehonestující využívání osobnostních práv hráčů by bylo proti zájmům jak klubů, sponzorů, tak marketingových partnerů klubů i ligy jako takové. Navíc hráčská smlouva obsahuje pojistky, aby k ničemu takovému dojít nemohlo. A pokud by došlo, má hráč nástroje, jak se tomu bránit. tejně tak tvrzení pana Zbořila, že CAIHP nebyla nikdy přizvána k jednání, je nepravdivé, jelikož APK jednala s touto asociací například při změně hráčské smlouvy. A některé myšlenky se v novém vzoru této smlouvy dokonce objevily," řekl Loukota.

Ten hodlá přesto s ÚOHS spolupracovat. "V nejbližších dnech budou ÚOHS předloženy veškeré podklady, které jasně dokládají soulad jednání APK nejen se soutěžním právem," zakončil Loukota.

Předpověď počasí na příští víkend: Bude teplo, dorazí bouřky

29.05.2022 06:30 Poslední květnový víkend je za polovinou, meteorologové už ale předpovídají počasí pro první…

ON-LINE 95. den války: Ukrajinská armáda je dle Zelenského v těžké situaci…

29.05.2022 08:20 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v příštím týdnu očekává "dobré zprávy" ohledně dodávek…

Putin je připraven jednat o míru, řekl to Macronovi a Scholzovi

28.05.2022 18:53 Ruský prezident Vladimir Putin dnes v osmdesátiminutovém telefonickém rozhovoru se svým…

Počasí příští týden: Výrazně se oteplí, teploty budou tropické

28.05.2022 06:30 Příští týden se bude v Česku pozvolna oteplovat. Zpočátku denní teploty vystoupají pouze na 16 až…

V Nepálu se ztratilo letadlo s 22 lidmi na palubě, probíhá pátrání

29.05.2022 11:39 V nepálských horách zmizelo z radarů letadlo soukromé letecké společnosti s 22 lidmi na palubě.…

Jalonen burcuje mužstvo před bojem o bronz. Varuje před stupidními…

29.05.2022 12:15 Po sobotním neúspěchu v semifinále proti Kanadě se český hokejový národní tým v needěli od 14:20…

Češi kvůli špatné druhé třetině prohráli 1:6. Kanada duel ovládla a…

28.05.2022 20:25 Aktualizováno Češi hráli o sobotním podvečeru na letošním mistrovství světa ve Finsku semifinálový duel s…

Finové si konečně na domácím šampionátu zahrají o zlato, porazili USA 4:3

28.05.2022 16:08 Letošní hokejové mistrovství světa ve Finsku zná již prvního finalistu a stalo se jím k radosti…

Podle Jalonena to bude skvělý večer pro hokej. Odmítá, že by tým táhl jen…

28.05.2022 13:34 Od 17:20 středoevropského času nastoupí čeští hokejisté v rámci světového šampionátu ve Finsku do…

I příští rok se uskuteční světový šampionát v Tampere. Pořádat ho bude s…

27.05.2022 19:25 Letošní mistrovství světa v hokeji ve Finsku se pomalu blíží ke svému závěru, proto se tak v tuto…

Češi hrají v sobotu v podvečer s Kanaďany. Brzy odpoledne se utkají Finové…

26.05.2022 22:58 Po čtvrtečním dni D, tedy dni ve znamení čtvrtfinálových zápasů, se rozhodlo čtyřech…

Finové díky Anttilovi otočili duel se Slovenskem, Američané si poradili se…

26.05.2022 22:42 Aktualizováno Slovenská hokejová reprezentace tentokrát nenaváže na svůj bronzový úspěch z letošní zimní…

Češi po bezchybné práci ovládli čtvrtfinále 4:1. Němce trestali v…

26.05.2022 18:05 Aktualizováno Veledůležitý čtvrtfinálový duel měla ve čtvrtek odpoledne na programu česká hokejová reprezentace v…

Jágr měl v Praze autonehodu. Po srážce s tramvají vyvázl bez zranění

25.05.2022 16:31 Nejslavnější český hokejista Jaromír Jágr nezažil zrovna nejvydařenější středu. Jeho elektromobil…

Hadamczik otočil. Nakonec i on bude kandidovat na šéfa českého hokeje

24.05.2022 22:16 Přestože před několika dny se nechal bývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik slyšet, že…

Související:

Právě se děje

reklama