Svatba v době koronaviru: Nevěsta a ženich skončili v poutech

Poněkud nečekaný vstup do manželství zažil o víkendu jeden pár v Jihoafrické republice, když se na jeho svatbě objevila policie a bez meškání nevěstu, ženicha, oddávajícího i hosty zatkla. Svatebčané totiž porušili zákaz shromažďování, který má v zemi zabránit šíření koronaviru.

manželství
doporučujeme

Na svatbu konající se v neděli policii někdo upozornil. Ta se na místo okamžitě vydala, protože v zemi platí kvůli koronaviru celostátní zákaz shromažďování. Na místě policisté zatkli 40 hostů, ženicha, nevěstu a pastora. Podle BBC by dnes měli všichni stanout před soudem.

Moment, kdy ženich nevěstě v bílých šatech se závojem a vlečkou pomáhá do policejního auta byl zachycen na videu a hojně sdílen na sociálních sítích.

Jihoafrická republika dosud zaznamenala 1655 případů nákazy covid-19, včetně 11 úmrtí. V zemi už druhým týdnem platí přísná omezení pohybu, která mají dalšímu šíření nákazy zabránit. Na místě zároveň platí zákaz prodeje alkoholu a cigaret. Opatření má zatím platit po tři týdny.

Jihoafrické úřady mezitím stále navyšují kapacitu testování. Zřízeny za tímto účelem byly mobilní i průjezdné testovací stanice. Brzy tak má být JAR schopna testovat 30.000 lidí denně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islámské milice zaútočily na věznici v Kongu, utekly stovky trestanců

20.10.2020 15:03 Aktualizováno Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga dnes ozbrojenci pomohli k útěku stovkám…

Kongo dostalo pod kontrolu 11. vlnu epidemie eboly, oznámil expert

17.10.2020 15:32 Kongo dnes oznámilo, že dostalo pod kontrolu už jedenáctou epidemii eboly. Od června při ní zemřelo…

Rusko posiluje vojenskou přítomnost ve Středoafrické republice

16.10.2020 13:53 Rusko posiluje svou vojenskou spolupráci se Středoafrickou republikou. Informuje o tom dnes…

Kilimandžáro je v plamenech. Do hašení požáru se zapojí vrtulníky a letadla

15.10.2020 14:19 Helikoptéry a letadla pomohou v Tanzanii bojovat s požárem, který vypukl na tamní nejvyšší hoře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama