Mexiko se topí v kriminalitě, policie našla na farmě 50 mrtvých těl

Ve zmatcích drogové války se v Mexiku ztrácejí stále znovu lidé. V současnosti je jich pohřešováno přes 40.000. Často jsou přitom už dávno mrtví a zahrabáni v hromadných hrobech. Nyní učinila policie na západě země děsivý nález, napsala agentura DPA. Během několikatýdenní práce vyzdvihli policisté na farmě v západomexickém státě Jalisco z hromadného hrobu ostatky celkem 50 lidí.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Mexiko, ilustrační foto
doporučujeme

Identifikováno bylo už 13 obětí - 12 mužů a jedna žena. Všichni byli před tím nahlášeni jako pohřešovaní, informoval list El Milenio.

Na základě výpovědí podezřelých osob vyšetřovatelé už v listopadu objevili místo hromadného hrobu na farmě El Mirador jižně od hlavního města státu Guadalajary a začali exhumovat těla. Bližší podrobnosti budou oznámeny teprve po dalších testech, napsal mexický list.

Mexiko se dlouhodobě potýká s násilnou trestnou činností. V loňském roce bylo v zemi se 130 miliony obyvatel registrováno přes 36.000 vražd - tedy téměř stovka denně. Za násilí jsou z velké části zodpovědné drogové kartely a zločinecké gangy zapletené do únosů a vydírání. Většina zločinů není v Mexiku nikdy potrestána.

Problém únosů lidí v Mexiku otřásl celým světem v roce 2014 se zmizením 43 studentů z pedagogické školy Ayotzinapa. Do tohoto zločinu byla kromě kriminálních gangů zapletena i mexická policie a podle názoru některých expertů také armáda.

V daném případu bylo obviněno 142 lidí, z nichž ovšem 74 už bylo zproštěno viny. Odsouzen nebyl nikdo. Naposledy letos v září soud zprostil viny 24 v dané kauze obviněných lidí. Rozhodnutí soudu kritizovalo mexické ministerstvo vnitra, podle nějž je "výsměchem spravedlnosti a podporuje mlčení, napomáhání při zločinu a beztrestnost". Podle náměstka ministra vnitra rozsudek ukazuje také na "stav mizérie a prohnilosti, ve které se soudní systém" v Mexiku nachází.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skauti v USA krachují. Organizace čelí lavině žalob kvůli sexuálním…

18.02.2020 13:16 Hlavní skautská organizace ve Spojených státech Boy Scouts of America (BSA) dnes požádala u soudu…

Jeff Bezos zachraňuje Zemi. Na boj s klimatickými změnami dá miliardy

18.02.2020 07:59 Zakladatel a šéf společnosti Amazon Jeff Bezos poskytne na boj s klimatickými změnami deset miliard…

Změna politiky USA není možná? Analytik nastínil, jak to chodí ve…

18.02.2020 00:01 NÁZOR - Prezidentská volební kampaň ve Spojených státech může být vzrušující, ohromující,…

Není úniku. Migrační politika USA a Mexika má ničivý dopad na zdraví…

17.02.2020 18:05 Nová migrační politika Spojených států a Mexika udržuje mnohé obyvatele Střední Ameriky v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama