Incident u rezidence kanadského premiéra: Ozbrojený muž prorazil autem bránu

Kanadská policie zatkla ozbrojeného muže, který v automobilu projel zavřenou bránou směřující k dočasnému bydlišti premiéra Justina Trudeaua a jeho rodiny v Ottawě.

Incident v Rideau Hall. Policie střeží proraženou bránu
doporučujeme

Ministerský předseda se v době incidentu nacházel na jiném místě a ozbrojený muž byl zatčen bez potyček s policií, napsala agentura Reuters.

Komplex Rideau Hall je sídlem generální guvernérky Kanady Julie Payetteové, která je nejvyšší zástupkyní britské královny Alžběty II., jež je v Kanadě formální hlavou státu. Na pozemku se nachází kromě rezidence generální guvernérky rovněž letní sídlo, které nyní obývá Trudeau se svou rodinou, protože soukromé sídlo předsedy vlády právě prochází rekonstrukcí.

Příslušník kanadské armády Corey Hurren ve středu ráno (odpoledne SELČ) najel pick-upem do hlavní brány pro pěší a rozrazil ji. Náraz jeho vůz poškodil, tak Hurren pokračoval dál pěšky, rychle jej však zastavila přítomná stráž. Podle informací serveru kanadské veřejnoprávní stanice CBC u sebe měl několik zbraní a také vzkaz, jehož obsah je však neznámý.

Muž údajně prohlásil, že si chce promluvit s premiérem. Podle CBC přijel z centrální provincie Manitoba, která leží asi 2000 kilometrů od Ottawy.

Server televize BBC poznamenává, že se Trudeau snaží omezit držení některých zbraní, ačkoliv je jejich vlastnictví především ve venkovských oblastech Kanady značně oblíbené. V květnu zavedl zákaz držení útočných pušek po masakru v provincii Nové Skotsko, kdy muž po hádce se svou přítelkyní zastřelil 22 lidí. Šlo o nejhorší podobný incident v kanadské historii.

Hurrena nyní vyslýchá policie a zvažuje, zda jej bude stíhat.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zkonfiskovaly radikálům dva miliony dolarů v kryptoměnách

14.08.2020 20:02 Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že se mu podařilo zmařit pokusy militantních…

Bolsonarovi vzrostla podpora, zřejmě díky pomoci chudým

14.08.2020 19:32 V Brazílii poslední dva měsíce přibývají denně stále desítky tisíc nakažených koronavirem a v…

USA opět mají přes 1000 úmrtí spojených s covidem-19, školy jsou v těžké…

14.08.2020 17:27 Ve Spojených státech stále nezpomaluje růst bilance obětí koronaviru poté, co místní úřady ve…

Konfuciovy instituty šíří škodlivou kampaň, tvrdí Pompeo. USA je označily…

14.08.2020 14:38 Aktualizováno Spojené státy ve čtvrtek oznámily, že budou nově považovat agenturu, jež provozuje Konfuciovy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama