Kanada hlásí skoro 40 000 nakažených a 1871 úmrtí na covid-19

V Kanadě už po nákaze koronavirem zemřelo 1871 lidí, zatímco infekce se od počátku šíření potvrdila ve 38.932 případech. O aktualizované statistice místních úřadů dnes informovala agentura Reuters. Od úterka počet známých nakažených stoupl o více než 1500 a bilance obětí narostla o 143, tedy přibližně o osm procent.

Přidejte svůj názor

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Z grafu sestaveného americkou Univerzitou Johnse Hopkinse (JHU) vyplývá, že růst počtu odhalených případů infekce v Kanadě v posledních dnech nezrychluje. Analytici z JHU zároveň evidují o několik desítek více mrtvých než kolik nově uvádí vláda, drtivá většina případů se týká východních provincií Quebec a Ontario.

Hlavní expert kanadské vlády na veřejné zdraví podle zpravodajského webu BBC ocenil přístup Kanaďanů, ale zároveň je varoval, že boj proti nákaze v zemi rozhodně není u konce. "Oběti" ze strany přibližně 38 milionů obyvatel a zvládání "každodenních nepříjemností" nicméně podle něj zabránily variantě "výbušného" šíření viru SARS-CoV-2.

Kanadské úřady ve snaze zpomalit epidemii nemoci covid-19 přijaly v posledních týdnech řadu různých opatření a podle výzkumu Univerzity v Oxfordu je v těchto dnech kanadský postup tvrdší než ve Spojených státech. Sousedící země se už v březnu dohodly na omezení překračování společné hranice jen na nezbytné cesty, přičemž tato restrikce bude platit ještě asi měsíc.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pentagon zvýšil stupeň ochrany svých objektů na druhý nejvyšší

02.06.2020 22:06 Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda,…

6,3 milionu nakažených. Brazílii to nejhorší prý čeká

02.06.2020 21:08 Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem i úmrtí s covidem-19 za den opět mírně vzrostl ve…

USA vyšetřují plány Česka a dalších zemí na zavedení digitální daně

02.06.2020 20:53 Aktualizováno Spojené státy prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánuje zavést nebo již zavedla řada zemí,…

Trump hrozí použitím vojenské síly pro potlačení protestů

02.06.2020 20:42 Americký prezident Donald Trump v souvislosti s nepokoji po úmrtí černocha George Floyda pohrozil,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy