Exploze v Nashville: Motiv stále nejasný, pachatel před činem daroval auto a dům

Americké úřady stále nemají jasno, jaký motiv vedl v pátek pachatele k odpálení nálože v Nashvillu ve státě Tennessee. Podezřelý Anthony Quinn Warner však před tím daroval auto a dům a chystal se odejít z práce. To naznačuje, že explozi, při které zemřel a která zranila tři další osoby, neměl v úmyslu přežít, píše agentura AP.

Americkým městem Nashville otřásla exploze. (25.12.2020)
doporučujeme

Třiašedesátiletý Warner nedávno daroval své auto a obdarovanému sdělil, že má rakovinu, píše AP. Zda se opravdu potýkal s tímto onemocněním, zatím úřady nezjistily. Měsíc před explozí přepsal svůj dům na předměstí Nashvillu na ženu z Los Angeles a podle bankovních záznamů za to neobdržel žádné peníze. Svému zaměstnavateli IT poradce oznámil, že půjde do důchodu.

Vyšetřovatelé již dříve sdělili, že DNA nalezená na místě činu odpovídá vzorkům DNA odebraným v domově podezřelého. Při kontrole bankovního účtu podezřelého také nalezli položky, které mohou sloužit k výrobě výbušniny.

zdroj: YouTube

Warnerův soused Rick Laude sdělil, že několik dní před Vánoci viděl Warnera stát před domem a zastavil se, aby si s ním popovídal. Ptal se ho, jestli čeká od Santy něco hezkého.

"Ano, Nashville a svět na mě nikdy nezapomene," odpověděl mu s úsměvem Warner. Laude zdánlivě nevinnou poznámku přešel a když se dozvěděl, že úřady z exploze podezřívají právě Warnera, nemohl tomu uvěřit. "Nic nenasvědčovalo tomu, že by byl nebezpečný," dodává Laude.

Vedoucí vyšetřovatel Úřadu pro vyšetřování v Tennessee (TBI) David Rausch připomněl, že občas se úřadům motiv určit nepodaří. "Nejlepší způsob jak zjistit motiv je promluvit si s dotyčným. V tomto případě to udělat nemůžeme," řekl v rozhovoru se stanicí NBC.

Warner měl dosud jediný zápis v trestním rejstříku, v roce 1978 byl obviněn v souvislosti s marihuanou.

V pátek 25. prosince přijely do centra Nashvillu kvůli ohlášené střelbě policejní hlídky a nalezli zaparkovaný obytný vůz, z něhož se ozývalo hlášení o tom, že auto brzy vybuchne. To se o pár minut později skutečně stalo. Tři lidé utrpěli zranění, exploze poničila přes 40 budov a blízkou telefonní a datovou ústřednu a vyřadila tak z provozu mobilní komunikaci v širokém okolí.

"Zdá se, že úmyslem bylo spíše ničit než zabít, ale to jsou v tuto chvíli vzhledem k pokračujícímu vyšetřování jen spekulace," dodal Rausch.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blíží se bouře, varuje vědec. Upozornil na veřejností opomíjený faktor…

19.01.2021 00:01 NÁZOR - Někteří lidé po podání vakcíny proti koronaviru zemřou, i kdyby byla stoprocentně bezpečná,…

Nastupující americká viceprezidentka Harrisová se vzdala křesla v Senátu

18.01.2021 21:52 Kamala Harrisová se dnes po čtyřech letech ve funkci oficiálně vzdala svého křesla v Senátu, aby se…

FBI prověří před inaugurací 25 tisíc členů národní gardy

18.01.2021 20:55 Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) provede před středeční inaugurací demokrata Joea…

Notebook Pelosiové mohl skončit u Rusů, vyšetřuje to FBI

18.01.2021 19:53 Americké úřady vyšetřují, zda jedna z účastnic nepokojů v sídle Kongresu ze začátku měsíce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama