Peru vyhostilo zahraniční turisty. Zdevastovali proslulé Machu Picchu

Peruánské úřady zadržely a vyhostily šest zahraničních turistů, kteří poničili dávné město Inků Machu Picchu. Jeden z nich tam dokonce vykonal potřebu, napsala dnes agentura DPA. V Peru zůstane pouze osmadvacetiletý Argentinec, který uznal svůj podíl na vandalismu a ve vazbě čeká na soud.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Machu Picchu
doporučujeme

Čtyři muži a dvě ženy z Chile, Brazílie, Francie a Argentiny se do areálu dostali v sobotu v návštěvních hodinách a ukryli se, aby tam přečkali noc, což je zakázané. Strážci památky je zadrželi v neděli ráno. Skupina se nacházela v části Chrámu Slunce, který je pro veřejnost uzavřený, uvedla stanice Deutsche Welle (DW).

Argentinec, kterého čeká soud, se přiznal, že rozbil podlahu jednoho z chrámů. Obviněný je z "ničení peruánského kulturního dědictví", hrozí mu až čtyři roky vězení.

Není to poprvé, co návštěvníci 600 let staré město poničili. V roce 2004 byli dva Chilané odsouzeni k šestiměsíčnímu vězení za posprejování jedné ze stěn. Úřady je propustily, když zaplatili odškodnění 100.000 dolarů (2,2 milionů korun). Umělecky vyžít se v srdci And v roce 2017 rozhodli i tři Argentinci a Kolumbijec, kteří byli zatčeni za malování graffiti.

Lima už minulý rok v květnu do jedné z nejvyhledávanějších památek Jižní Ameriky omezila vstup. Denně totiž komplex teras a chrámů navštívilo v průměru kolem 4000 lidí a peruánské úřady se obávaly opotřebení. Vstup do tří nejnavštěvovanějších míst - Chrámu Slunce, Chrámu Kondora a rituálního místa Intihuatana - omezily na tři hodiny denně.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Buzz Aldrin, druhý muž na Měsíci, dlouho hledal klid

18.01.2020 06:20 Jméno nebo aspoň příjmení prvního člověka na Měsíci Neila Armstronga si vybaví téměř každý. Druhého…

Soud v USA zamítl žalobu dětí a mládeže na vládu

17.01.2020 20:24 Federální odvolací soud ve Spojených státech dnes zamítl žalobu proti klimatické politice vlády,…

USA mají podezření, že velvyslankyni na Ukrajině hrozilo nebezpečí

17.01.2020 19:07 Spojené státy podobně jako Ukrajina prošetří, zda někdejší americká velvyslankyně v Kyjevě Marie…

Trump bude mít v impeachmentovém procesu známé právníky

17.01.2020 17:15 Obhajobu amerického republikánského prezidenta Donalda Trumpa v nadcházejícím impeachmentovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama