Školy v New Yorku dostanou možnost vyučovat pod širým nebem

Kvůli koronavirové pandemii dostanou školy v americkém New Yorku možnost vést výuku pod širým nebem. S odvoláním na starostu milionové metropole Billa de Blasia o tom informovala agentura DPA. New York je jedním z nemnoha amerických velkých měst, které se chystají v září obnovit prezenční vyučování.

Bill de Blasio
doporučujeme

"Chceme dát školám možnost, aby výuku co nejvíce vedly venku," řekl de Blasio. "Počínaje dneškem (pondělkem) dáváme našim ředitelům pravomoc maximálně využít venkovní výuku," dodal podle AP s tím, že si je vědom, že ani případné učení pod širým nebem nemůže šíření koronaviru mezi žáky zcela zabránit.

Školy si podle de Blasia mají najít vhodná místa pro výuku v otevřených prostranstvích: na školních dvorech, hřištích, ale i ulicích či v parcích. Město pak bude co nejrychleji udílet povolení - v první řadě těm vzdělávacím institucím, které se nacházejí v nejpostiženějších oblastech, či těm, které nemají vlastní venkovní prostory.

Díky klesajícím počtům nových případů koronavirové infekce smějí školy v New Yorku od 10. září opět otevřít. Do školních lavic se tak má vrátit 750.000 žáků. Nejlidnatější město Spojených států je nicméně v zemi jedním z mála, které klasickou výuku hodlá obnovit. Na mnoha dalších školách, například v Chicagu, Los Angeles, Houstonu a dalších velkých městech USA, se výuka povede pouze prostřednictvím internetu.

Podle médií čelil newyorský starosta v poslední době rostoucímu tlaku rodičů, učitelů i místních úřadů, aby možností přesunout část školní výuky ven poskytl žákům více prostoru ve třídách, a tím snížil pravděpodobnost šíření nákazy mezi školáky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Republikáni mají povinnost Ginsburgovou ihned nahradit, tvrdí Trump.…

19.09.2020 17:14 Republikáni mají povinnost neodkladně nahradit soudkyni Nejvyššího soudu Ruth Baderovou…

V Portlandu se po pauze opět protestovalo, policie zatkla 11 lidí

19.09.2020 16:33 V ulicích města Portland na západě Spojených států po více než týdenní pauze opět propukly protesty…

Biden: Nového člena nejvyššího soudu by měl vybrat vítěz prezidentských…

19.09.2020 15:42 Aktualizováno Za úžasnou ženu, která má za sebou úžasný život, označil americký prezident Donald Trump soudkyni…

Trump popírá klimatické změny. Za požáry na západě USA prý stojí špatná…

19.09.2020 14:20 V souvislosti s rozsáhlými požáry na západním pobřeží Spojených států navštívil prezident Trump…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama