Američan Patrick Crusius, který podle vyšetřovatelů v srpnu v El Pasu zastřelil 22 lidí, ve čtvrtek před soudem prohlásil, že se necítí vinen z obvinění z vražd. Informovala o tom agentura AP. Policie přitom uvedla, že Crusius se k útoku doznal a že uvedl, že terčem jeho činu byli Mexičané.
Patrick Crusius ve čtvrtek poprvé v rámci slyšení před nadcházejícím procesem předstoupil před soudce. Prokuratura v procesu žádá trest smrti, obviněný ale vinu za vraždy necítí. Obhajoba uvedla, že existují dvě strany události a že obhajoba chce před soudem obě verze osvětlit.
BREAKING: El Paso Walmart shooting suspect pleads not guilty https://t.co/dtRNaFoM5e #PatrickCrusius pic.twitter.com/bJxzrliDgf
— The Washington Times (@WashTimes) October 10, 2019
Z dvaadvaceti obětí střelce bylo několik mexických občanů a mnozí další měli hispánská jména. V nákupním centru, kde se útok odehrál, bylo v té době asi 3000 lidí.
Policie následně Crusiuse zadržela necelý kilometr od místa činu. Se zdviženýma rukama se vzdal policistům na křižovatce, kde zastavil jeho vůz, zároveň se také k útoku přiznal.
Související

USA se topí v krvi. Masové zabíjení dosáhlo nového maxima

Masakr v El Pasu: Rodiny několika obětí žalují řetězec Walmart
střelba v hypermarketu v El Pasu (3. 8. 2019) , Patrick Crusius (střelec z El Pasa) , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
včera

Španělskem se šíří děsivý trend: Lidé kvůli popularitě na sociálních sítích mlátí seniory na ulici
včera

Izrael plánuje přesídlit celé Pásmo Gazy. Vybuduje obří koncentrační tábor, varuje expremiér Olmert
včera

Trumpův pozoruhodný posun dal Kremlu dostatek času. Rusko očekávalo tvrdší prohlášení
včera

Trump dal Rusku ultimátum: Na uzavření míru s Ukrajinou má 50 dní
včera

Evropa prostředník, USA prodejce. Jak vypadá Trumpův plán na zbrojní pomoc Ukrajině?
včera

Masakr v centru Gazy: Děti šly pro vodu, izraelská armáda je zabila
včera

Švýcaři členství v EU nevěří. Jsou hrdí na neutralitu, bohatství a přímou demokracii
včera

Rusko se chystá na jadernou válku. Buduje a modernizuje své jaderné základny
včera

Trump chystá zásadní oznámení o Rusku
včera

Nechválí Hitlera, místo toho obhajuje "dobré rasy." Muskova "nejchytřejší AI na světě" je diskriminační
včera

Vyplatí se podnikat v konfliktních zónách? Lafarge je lekcí pro celý svět
včera

Trump hrozí EU dalšími cly. Evropa zuří, trhy se propadají
včera

Trump pojede do Británie za králem Karlem III.
včera

Evropa může prosadit svou sílu a postavit se Trumpovi. Místo toho zatím čeká na jeho milosrdenství
včera

Pondělní počasí bude horké i v dalším kraji, vyplývá z nové výstrahy
včera

Slovensko odpovědělo Fialovi: Nebudeme hlasovacím automatem jen proto, že to chce český premiér
včera

Tábor Rafah: Humanitární město, nebo zločin proti lidskosti? Izraelský plán vyvolává vlnu kritiky
včera

Trump: Putin mluví hezky, ale všechny bombarduje. Chystá velkou ofenzívu, Ukrajině pošleme Patrioty
včera

Itálie a Řecko bijí na poplach kvůli Libyi, spojence to nechává chladnými
včera
Macron: Evropa čelí největší hrozbě od konce druhé světové války
Francouzský prezident Emmanuel Macron varoval, že Evropa čelí nejvážnější hrozbě své svobody od konce druhé světové války. Ve výrazném projevu k armádním činitelům v Paříži oznámil plán na razantní zvýšení francouzských výdajů na obranu a upozornil na narůstající globální nestabilitu, návrat imperialismu a sílící nebezpečí ze strany Ruska.
Zdroj: Libor Novák