V Brazílii zemřelo s covidem-19 už přes 80 tisíc lidí, mezi nakaženými jsou dva ministři

S covidem-19 v Brazílii zemřelo již více než 80.000 lidí. S odvoláním na místní ministerstvo zdravotnictví o tom dnes informovaly agentury AFP a Reuters. Virem SARS-CoV-2 se v zemi nakazilo více než 2,1 milionu lidí. Jsou mezi nimi i další dva členové vlády prezidenta Jaira Bolsonara.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Celkem v Brazílii, která má 210 milionů obyvatel, zemřelo s covidem-19 už 80.120 lidí. Za posledních 24 hodin se bilance zvýšila o 632 mrtvých. Nakažených za uplynulý den přibylo 20.257, a celková bilance tak přesáhla 2,1 milionu. Podle odborníků jsou přitom počty nakažených v Brazílii nejspíš mnohem vyšší, než se oficiálně udává. Země totiž podle nich provádí na koronavirus příliš málo testů.

Mezi nově nakaženými jsou podle Reuters i dva ministři brazilské vlády. Pětašedesátiletý ministr pro občanství Onyx Lorenzoni uvedl, že příznaky začal pociťovat ve čtvrtek, a dodal, že se nyní již cítí lépe a pracuje z domova. O tom, že se nakazil koronavirem, informoval také dvaašedesátiletý ministr školství Milton Ribeiro, evangelický pastor, který se do funkce dostal teprve minulý čtvrtek.

Celkem se nákaza virem SARS-CoV-2 prokázala už u čtyř členů brazilské vlády. Kromě Lorenzoniho a Ribeira se nakazil také národní bezpečnostní poradce Augusto Heleno a ministr těžby a energetiky Bento Albuquerque. Infekce se na počátku července potvrdila i u prezidenta Jaira Bolsonara.

Bolsonaro už dříve uvedl, že na covid-19 užívá lék proti malárii hydroxychlorochin, který ale podle vědeckých studií nemá prokázaný účinek při léčbě covidu-19 a může mít vedlejší účinky, jako je srdeční arytmie. Ministr Lorenzoni nyní uvedl, že on užívá lék s příbuznou látkou chlorochin.

Po Spojených státech s 3,8 milionu infikovaných je Brazílie druhou nejpostiženější zemí světa. V žebříčku americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) za nimi následují Indie, Rusko, Peru, Jižní Afrika, Mexiko a Chile. Co do počtu mrtvých zůstávají na prvních dvou příčkách USA a Brazílie, třetí je ovšem Británie následovaná Mexikem, Itálií a Francií.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zkonfiskovaly radikálům dva miliony dolarů v kryptoměnách

14.08.2020 20:02 Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že se mu podařilo zmařit pokusy militantních…

Bolsonarovi vzrostla podpora, zřejmě díky pomoci chudým

14.08.2020 19:32 V Brazílii poslední dva měsíce přibývají denně stále desítky tisíc nakažených koronavirem a v…

USA opět mají přes 1000 úmrtí spojených s covidem-19, školy jsou v těžké…

14.08.2020 17:27 Ve Spojených státech stále nezpomaluje růst bilance obětí koronaviru poté, co místní úřady ve…

Konfuciovy instituty šíří škodlivou kampaň, tvrdí Pompeo. USA je označily…

14.08.2020 14:38 Aktualizováno Spojené státy ve čtvrtek oznámily, že budou nově považovat agenturu, jež provozuje Konfuciovy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama