V Chicagu odhalili síť prostitutek, byly mezi nimi i Češky

V Chicagu odhalili kriminalisté síť prostitutek provozovanou dvěma polskými nelegálními imigranty. Podle federálních vyšetřovatelů pro ně pracovaly dívky z Polska, Ruska, Ukrajiny a České republiky. Jeden z odposlechů zaznamenal i to, jak si muži stěžují na současnou pandemii koronaviru, která zasáhla i jejich byznys a oni tak přicházejí o desítky tisíc dolarů, popsal list Chicago Sun-Times.

Prostituce, ilustrační foto
doporučujeme

Jeden z Poláků jménem Marcin Ciborowski byl federálními agenty zadržen 14. února na mezinárodním letišti O'Hare v Chicagu. Ve stejný den imigrační úředníci zadrželi a odmítl povolit vstup do USA dvěma ženám, které na letiště přiletěly, měly pro muže pracovat a podle všeho je měl právě Ciborowski vyzvednout.

Ciborowski je nyní ve vězení. A agentům se podařilo zorganizovat, že si zadržený Polák mohl zavolat se svým "obchodním partnerem" Mariuszem Danilukem. Vyšetřovatelé, kteří vše odposlouchávali, se tak dozvěděli podrobnosti o jejich síti prostitutek, uvedl list Chicago Sun-Times.

Jeden z telefonátů se odehrál 12. března, v době, kdy Spojené státy a Chicago už začala zasahovat pandemie koronaviru. Jak vyplynulo ze soudních záznamů, Daniluk tehdy svému společníkovi řekl, že pro něj nemá dobré zprávy, protože jim ubývá klientů. "Včera bylo šest, čtyři a pět klientů. Dneska ale nic," měl uvést Daniluk v polštině na jedné z nahrávek. Poté se dohadují, zda to je počasím, a Ciborowski nakonec říká, že by za tím nejspíš mohl stát koronavirus, o kterém nyní všichni mluví.

Jejich konverzace, plná sprostých slov a přeložená z polštiny, je součástí téměř stostránkového spisu v případu, ve kterém byli nyní oba muži obviněni ze spiknutí s cílem přivážet do USA ženy za účelem prostituce.

Ciborowski a Daniluk ženy, které pro ně pracovaly, nazývali přezdívkami "Ruska", "Češka" či "Ukrajinka". Když si spolu telefonovali 14. března, Daniluk svému partnerovi oznamoval, že jedna z dívek - "Češka" - je nemocná. Měla prý horečku a kašel. "Ufff, doufám, že to není to, co si myslím," měl mu na to říct Ciborowski v narážce na koronavirus. "Jestliže onemocní jedna, mohou onemocnět i ostatní," dodal tehdy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Chci si promluvit." Ozbrojený muž se vřítil do rezidence kanadského…

03.07.2020 15:36 Kanadská policie zatkla ozbrojeného muže, který v automobilu projel zavřenou bránou směřující k…

Volby v USA: Biden drtivě porazí Trumpa? Nové průzkumy zde

03.07.2020 14:52 Demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden si v celostátním měřítku udržuje nad…

Koronavirus: V Brazílii téměř 62 tisíc mrtvých, Mexiko v počtu nakažených…

03.07.2020 12:16 Brazílie za poslední den zaznamenala dalších 1251 úmrtí v souvislosti s novým typem koronaviru a…

USA trhly absolutní rekord. Mají přes 55 000 nakažených za den

03.07.2020 08:30 Aktualizováno Spojené státy zaregistrovaly za čtvrtek více než 55.000 nově nakažených koronavirem, což je nejvíce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy