Na Tchaj-wanu se zřítil most, rozdrtil lodě. Řada zraněných a nezvěstných

V přístavu na severovýchodě Tchaj-wanu se dnes zřítil most, který rozdrtil tři rybářské lodi. Deset lidí muselo být hospitalizováno a úřady pohřešují posádky zasažených lodí. Příčina neštěstí je zatím nejasná, píší zahraniční agentury.

Přidejte svůj názor

Tchaj-Wan
doporučujeme

"Most se zřítil okolo 9:30 ráno (3:30 SELČ)," uvedly místní úřady. V době nehody na mostě nacházela cisterna s palivem, která po pádu začala hořet.

Podle tchajwanských hasičů se pohřešuje šest cizinců z Indonésie a Filipín, kteří byli na rybářských lodích. Jednu z nich se záchranářům podařilo zpod trosek vyprostit. Dalších šest lidí při pádu mostu utrpělo vážná zranění, včetně řidiče cisterny.

Úřady vyšetřují příčinu neštěstí, které pravděpodobně způsobil kolaps jednoho z pilířů, uvedla tchajwanská agentura CNA. K neštěstí došlo pouze několik hodin poté, co přes ostrov přešel tajfun Mitag.

Oko bouře Tchaj-wan minulo v noci z pondělí na dnešek, i přesto ostrov zasáhl vítr o rychlosti až 137 kilometrů za hodinu, který polámal stromy, zničil vozidla, způsobil výpadky elektřiny a vyžádal si 12 zraněných. V době pádu mostu však už panovalo slunečné počasí.

Obloukový most dlouhý 140 metrů byl v přístavu v okrese I-lan turistickou atrakcí. Otevřen byl v roce 1998 jako náhrada za starší most, jež byl položen příliš nízko a pod kterým nemohly proplout větší rybářské lodě.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína zadržela dva Američany. Čelí vážnému obvinění, hrozí jim až doživotí

17.10.2019 15:27 Čínské úřady dnes oznámily, že koncem minulého měsíce zadržely dva Američany, kteří organizovali…

Tajfun Hagibis zasáhl i japonskou císařskou rodinu, odloží se část…

17.10.2019 13:02 Aktualizováno Japonská vláda se rozhodla odložit slavnostní průvod, který se měl uskutečnit příští úterý u…

Mela v parlamentu: Poslanci znovu vyhnali správkyni Hongkongu

17.10.2019 12:10 Hongkongští prodemokratičtí poslanci dnes znovu vyhnali ze zasedání parlamentu správkyni města…

Zemětřesení na Filipínách zanechalo spoušť, mezi mrtvými je sedmiletá dívka

17.10.2019 07:54 Bilance obětí středečního silného zemětřesení na Filipínách stoupla na tři a několik desítek lidí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama