V Japonsku roste počet nakažených koronavirem. Spekuluje se o plošné karanténě

Počet případů nákazy koronavirem v Japonsku překročil hranici 2000, obětí je 59. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odkazem na vládní data. Ministr hospodářství Jasutoši Nišimura prohlásil, že situace je složitá, nedospěla ale ještě tak daleko, aby bylo nutné vyhlásit stav nouze a případný zákaz vycházení.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Roušky v Japonsku? Naprosto běžné
doporučujeme

Spekulace o možné plošné karanténě se ve 127milionovém Japonsku v posledních dnech šíří vzhledem k narůstajícímu množství pacientů, kteří si nákazu nepřivezli ze zahraničí, ale infikovali se přímo na území Japonska.

Guvernérka Tokia Juriko Koikeová již minulý týden vyzvala obyvatele metropole a jejího okolí, aby až do 12. dubna vycházeli z domu jen v nejnutnějších případech. Obyvatele také vybídla, aby letos nechodili pozorovat kvetoucí sakury, což je v Japonsku velice oblíbená jarní činnost. Pro vyhlášení stavu nouze v Japonsku se vyslovil i guvernér druhého největšího japonského města Ósaky.

K nejpostiženějším místům v Japonsku patří domov pro tělesně postižené v prefektuře Čiba, nacházející se východně od Tokia, kde již bylo zaznamenáno 93 infikovaných. Do celkové statistiky 2000 nakažených a 59 mrtvých v Japonsku není započítáno 712 případů infekce a deset úmrtí z výletní lodi Diamond Princess, která minulý měsíc kotvila v karanténě nedaleko Tokia.

Kvůli pandemii byly již odloženy letní olympijské hry v Tokiu, které se místo letošního roku uskuteční od 23. července do 8. srpna 2021, informuje agentura Kjódó. Nový termín oznámili v pondělí japonští organizátoři po dohodě s představiteli Mezinárodního olympijského výboru (MOV).

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hongkongu si lidé připomínají masakr na Tchien-an-men, navzdory zákazu

04.06.2020 16:44 Aktualizováno Tisíce hongkongských aktivistů se dnes vzepřely policejnímu zákazu a přišly do centrálního parku…

Peking utahuje šrouby. Parlament v Hongkongu schválil zákon o hanobení…

04.06.2020 12:20 Hongkongský parlament dnes schválil zákon, který urážky čínské státní hymny kvalifikuje jako…

Kimova sestra hrozí Jižní Koreji kvůli posílání letáků přes hranici

04.06.2020 11:28 Severní Korea dnes pohrozila, že vypoví vojenskou dohodu s Jižní Koreou z roku 2018 a uzavře…

Olympiáda v roce 2021 bude jiná. Může se výrazně zjednodušit

04.06.2020 10:51 Tokijská guvernérka Juriko Koikeová uvedla, že olympijské hry odložené na příští rok budou muset…

Související:

Právě se děje

Další zprávy