Izrael zpřísnil protikoronavirová opatření, Netanjahu čelí kritice

V Izreli dnes hodinu po poledni místního času začala platit přísná uzávěra omezující pohyb občanů kvůli stoupajícímu počtu případů nákazy covidem-19. Kritici ale premiéra Benjamina Netanjahua obviňují, že zpřísněním protikoronavirových opatření se pokouší potlačit protesty proti způsobu, jakým jeho vláda postupuje při řešení nynější zdravotní a ekonomické krize, uvedla agentura Reuters.

Benjamin Netanjahu
doporučujeme

Netanjahuova vláda se rozhodla ve čtvrtek zpřísnit třítýdenní uzávěru, která byla vyhlášena 18. září. Nová opatření v podstatě nutí Izraelce zůstávat převážně doma; uzavřena je většina podniků a ruší se hromadné modlitby v době nadcházejících významných židovských svátků.

Nová opatření také měla omezit protesty obyvatel na maximální vzdálenost jednoho kilometru od jejich bydliště. Tím by v zásadě zakázala demonstrovat před Netanjahuovou rezidencí.

Parlament se ale na tomto kroku neshodl před dnešním zpřísněním uzávěry, což znamená, že víkendové protesty proti přístupu vlády k ekonomickým problémům země a pandemii, a proti Netanjahuovi kvůli jeho obviněním z korupce, mohou pokračovat. Premiér jakákoli pochybení odmítá.

Izrael zavedl první karanténní opatření proti šíření covidu-19 koncem března a uvolnil je v květnu, kdy se nárůst počtu nových případů nákazy zmírnil. V posledních týdnech ale počet nakažených opět vzrostl a denně převyšuje 7000. Izrael má kolem 8,3 milionu obyvatel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Saúdské Arábii byl pobodán člen ochranky francouzského konzulátu,…

29.10.2020 16:30 V saúdskoarabské Džiddě byl dnes pobodán a lehce zraněn člen ochranky francouzského konzulátu.…

V Izraeli klesl nárůst nově nakažených pod 700, poprvé od června

29.10.2020 15:26 Za uplynulý den v Izraeli přibylo 688 případů nákazy novým koronavirem. Méně než 700 nakažených za…

Turecko hrozí kroky týdeníku Charlie Hebdo za karikaturu Erdogana

28.10.2020 12:50 Turecko pohrozilo, že podnikne právní a diplomatické kroky kvůli karikatuře, jež zobrazuje…

Erdogan žaluje Geerta Wilderse, urazily ho karikatury na twitteru

27.10.2020 16:53 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podal žalobu na ochranu osobnosti na nizozemského poslance a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama