Opěvování Hitlera je nepřípustné. Spotify maže antisemitské skladby

Streamovací hudební služba Spotify chce odstraňovat seznamy skladeb, které oslavují nacistického vůdce Adolfa Hitlera, zesměšňují oběti holokaustu nebo obsahují nacistické symboly. Informuje o tom izraelský deník Times of Israel, kterému to sdělil mluvčí platformy sídlící ve Švédsku.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Spotify
doporučujeme

"Sporný obsah generovaný uživateli porušuje naše předpisy a je právě odstraňován. Spotify zakazuje všechny uživatelské obsahy, které jsou urážející, hanící, pomlouvačné, pornografické, výhružné nebo obscénní," citoval list Times of Israel mluvčího.

Ve středu deník informoval o playlistech s písněmi vyzývajícími k zabíjení Židů, zesměšňující dětskou oběť holokaustu Anne Frankovou a naopak velebící Hitlera.

Do čtvrtečního večera byla většina závadného obsahu údajně odstraněna, ale stále tu zůstalo mnoho přístupných profilů registrovaných pod jménem Adolf Hitler.

Streamovací platforma Spotify se stala terčem kritiky také ze strany osvětimského památníku.

Také jemu se příčí desítky seznamů skladeb s tituly oslavujícími Hitlera a zesměšňujícími oběti holokaustu. "Spotify. Polepši se prosím," vyzval památník na twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v Íránu: Letadlo sjelo z přistávací dráhy, zastavilo se až na rušné…

27.01.2020 10:03 Aktualizováno Z přistávací dráhy na jihozápadě Íránu sjelo dopravní letadlo, které se zastavilo až na ulici města…

Raketový útok na ambasádu USA v Bagdádu. Řada nejasností

27.01.2020 09:28 Aktualizováno Při nedělním raketovém útoku bylo zasaženo americké velvyslanectví v Bagdádu. Oznámila to agentura…

Ambasádu USA v Bagdádu zasáhly rakety, jedna dopadla na jídelnu v době…

27.01.2020 07:25 Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly v neděli večer tři rakety.…

Zemětřesení v Turecku. Počet mrtvých stoupá, zřítily se desítky budov

26.01.2020 17:44 Aktualizováno Počet obětí pátečního zemětřesení ve východním Turecku stoupl na 36 a zraněných je skoro 1600,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama