SOHR: Útok IS si vyžádal životy nejméně osmi syrských vojáků

Ve východní Sýrii dnes při útoku radikálů z teroristické organizace Islámský stát (IS) přišlo o život nejméně osm syrských vojáků a jejich spojenců. S odkazem na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR), která sídlí v Británii a dění v Sýrii monitoruje prostřednictvím svých informátorů na místě, o tom napsala agentura AFP.

Islámský stát (ISIS)
doporučujeme

Radikálové podle SOHR útočili na pozice syrské armády a prosyrské palestinské Jeruzalémské brigády v provincii Dajr az-Zaur. Dalších 11 lidí bylo při incidentu zraněno, část z nich vážně.

IS se k útoku, o němž syrská státní média okamžitě neinformovala, nepřihlásil.

Při jiném útoku v sobotu přišlo ve východní Sýrii o život sedm příslušníků prorežimních milic.

Patnáct lidí, převážně syrských vojáků, se pohřešuje od pátku, kdy jejich autobus přepadli radikálové z IS na severu provincie Hamá, která se nachází ve středozápadní části země. SOHR o tom informovala v neděli s tím, že se našel ohořelý autobus.

Při útoku IS z 30. prosince v provincii Dajr az-Zaur přišlo o život 39 syrských vojáků. Při dalším útoku radikálů 4. ledna zemřelo v provincii Hamá osm syrských vojáků, čtyři jejich spojenci a tři civilisté, uvedla SOHR.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo utlačování prodemokratických demonstrací v roce 2011, se postupně zkomplikovala zapojením různých regionálních a zahraničních sil. Násilí si vyžádalo už nejméně 400.000 lidských životů a dalších více než 11 milionů obyvatel, což je asi polovina předválečné populace, opustilo domovy. Z toho 5,6 milionu lidí uprchlo do zahraničí.

V roce 2014 se teroristům z IS podařilo získat kontrolu nad téměř polovinou Sýrie a skoro třetinou Iráku. O tři roky později přišli prakticky o veškerá území. Nadále však v Sýrii páchají krvavé útoky, a to zejména v poušti Bádija, která sahá od centrální provincie Homs po Dajr az-Zaur, na hranici s Irákem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nové informace o mohutné explozi v Bejrútu. Stopy vedou k Asadovi, píše…

15.01.2021 12:05 Loď s nákladem dusičnanu amonného, který loni explodoval v bejrútském přístavu a zabil na 200 lidí,…

Izrael úspěšně očkuje díky specifičnosti dohody s Pfizer, píše server CTech

14.01.2021 10:30 Izrael dokázal za tři týdny naočkovat proti covidu-19 více než 20 procent svých obyvatel a dokázal…

Zeman doufá, že Biden přehodnotí stahování vojáků z Afghánistánu

13.01.2021 17:26 Prezident Miloš Zeman vyslovil naději, že s administrativou nového amerického prezidenta Joea…

Při náletech v Sýrii zahynulo 57 lidí, za noční operací patrně stojí…

13.01.2021 15:14 Aktualizováno Při nočních náletech na muniční sklady a armádní pozice ve východní Sýrii přišlo o život 57 lidí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama