Západním Teheránem prý zazněla exploze, úřady to odmítly

Na západě íránského hlavního města Teheránu byla dnes podle televize IRIB slyšet exploze. Kanál to uvedl s odvoláním na online zdroje. Tamní guvernérka podle agentury Reuters ale později zprávu dementovala.

Výbuch, ilustrační foto
doporučujeme

Podle IRIB na místě výbuchu na předměstí Íránu vypadl proud. O příčině incidentu ani možných obětech kanál neinformoval.

Polooficiální agentura Fars ale později citovala guvernérku Kodu Lejlu Váseghíovou, podle níž se na místě žádná exploze neodehrála. Uvedla však, že na zhruba pět minut v této oblasti vypadl proud.

Zda se výbuch stal přesně v této části metropole, podle Reuters není jasné. Obyvatelé jiných částí Teheránu, se kterými se agentura spojila, však řekli, že žádný výbuch neslyšeli.

V Íránu v posledních týdnech došlo k řadě výbuchů. V úterý zemřeli dva lidé po explozi na jihu metropole, minulý čtvrtek pak vypukl požár v jaderném provozu v íránském Natanzu, které je centrem programu na obohacování uranu v zemi. Úřady následně uvedly, že tam oheň způsobil rozsáhlé škody. Minulý týden rovněž zemřelo 19 lidí po výbuchu v nemocnici na severu Teheránu, který podle místních činitelů způsobil únik plynu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohoda s Izraelem je podle SAE pragmatické rozhodnutí

14.08.2020 21:52 Spojené arabské emiráty své rozhodnutí normalizovat vztahy s Izraelem učinily ve vlastním zájmu a…

Írán: Svět nesmí zneužít utrpení Libanonu k politickým hrám

14.08.2020 18:43 Mezinárodní společenství by spíš mělo Libanonu pomoci, než aby v zemi prosazovalo své zájmy. Podle…

Dohoda Emirátů s Izraelem: EU mluví o historickém kroku, Turecko a Írán…

14.08.2020 15:27 Aktualizováno Z pokrytectví a ze zrady v otázce Palestiny dnes Turecko obvinilo Spojené arabské emiráty (SAE),…

Šéf OSN vítá posílení míru a bezpečnosti na Blízkém východě

13.08.2020 21:48 Aktualizováno "Jakákoli iniciativa, která může přispět k podpoře míru a bezpečnosti na Blízkém východě je vítaná,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama