Aktivisté z Greenpeace vyvěsili transparent na jeřáb u Notre-Dame

Aktivisté z organizace Greenpeace dnes vyvěsili protestní transparent na obřím jeřábu u katedrály Notre-Dame v Paříži. Francouzskou vládu a prezidenta Emmanuela Macrona obviňují z toho, že nedělají dost v boji s klimatickými změnami, napsala agentura AP.

Aktivisté z Greenpeace vyvěsili transparent na jeřáb u Notre-Dame
doporučujeme

Katedrála nyní prochází rekonstrukcí kvůli rozsáhlému požáru, který ji poničil v loňském roce. Veřejnost do ní proto nemá přístup.

Organizace Greenpeace podle AP ve svém prohlášení uvedla, že na jeřáb do výšky asi 80 metrů vyšplhali čtyři lezci dnes brzy ráno. Nahoře vyvěsili transparent s nápisem Klima: Je čas jednat. Po několik hodinách nápis sundali a slezli dolů. Podle francouzské pobočky Greenpeace při akci nebyl nikdo zadržen.

"Francie toho nedělá dost, pokud jde o kontrolu klimatických změn," uvedl Jean-Francois Juilliard z Greenpeace France. "Nyní je čas jednat, už máme dost slibů a projevů," dodal.

Místní volby, které se konaly minulý měsíc, ukázaly narůstající podporu strany Zelených ve velkých francouzských městech. Prezident Emmanuel Macron si nedávno vysloužil opatrnou pochvalu za jmenování bývalé členky strany Zelených Barbary Pompiliové do čela ministerstva životního prostředí.

Organizace Greenpeace tehdy uvedla, že si váží odhodlání Pompiliové bojovat proti klimatickým změnám. Zároveň nicméně dodala, že pochybuje, zda bude mít ministryně na celkovou politiku vlády dostatečný vliv.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie hlásí nejvíce nově nakažených koronavirem od května

05.08.2020 21:00 Francie za posledních 24 hodin zaznamenala 1695 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší…

Bulharský premiér naznačil rezignaci, vláda má ale zůstat

05.08.2020 19:56 Bulharský premiér Bojko Borisov dnes naznačil, že kvůli týdny trvajícím protivládním protestům by…

V Chorvatsku se za týden nakazilo 24 Čechů

05.08.2020 19:47 Aktualizováno Za poslední týden bylo pozitivně testováno 24 Čechů, kteří se pravděpodobně nakazili covidem-19 v…

Kanárské ostrovy budou turistům hradit výdaje spojené s covidem

05.08.2020 19:06 Kanárské ostrovy jsou ode dneška prvním regionem Španělska, který nabízí domácím i zahraničním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama