Část Anglie sužují záplavy, mají první oběť

Severní Anglii a Wales sužují rozsáhlé záplavy, které už si vyžádaly jednu oběť. V hrabství Derbyshire zemřela žena, kterou strhla rozvodněná řeka Derwent, uvedl server BBC. Intenzivní srážky narušily na mnoha místech provoz na silnicích i na železnici a vyžádaly si evakuace. Desítky lidí uvěznila velká voda ve čtvrtek večer v nákupním centru v severoanglickém městě Sheffield, zákazníci tak museli přečkat noc na lavicích a židlích.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta
doporučujeme

Záchranáři od dnešního rána pátrali po ženě, kterou poblíž města Darley Dale strhl proud. Před polednem ji ale objevili mrtvou, uvedla policie.

Pracovníci na tísňových linkách v hrabství Yorkshire dostali od čtvrtečního večera stovky telefonátů a koordinují pomoc. Do zaplavených domů poslali hasiče na lodích už pro 120 lidí, uvedl deník The Guardian.

Varování před extrémním nebezpečím povodní platí například na šesti místech v okolí řeky Don, která vystoupala do rekordní výše 4,57 metru. Celkem hydrologové vydali přes 120 výstrah. Další záplavy by podle meteorologů mohly přijít i dnes, později během dne déšť zeslábne. V noci a dalších dnech ale má zase začít pršet.

"Na některých místech napršelo během jediného dne takové množství srážek jako jindy za celý měsíc," uvedl meteorolog Alex Burkill.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump si opět podal EU kvůli obchodní politice

12.11.2019 21:47 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v…

Útok před volbami: Terčem konzervativci i labouristé

12.11.2019 20:56 Aktualizováno Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických…

Migrantů bylo v říjnu o pětinu méně, oznámil Frontex

12.11.2019 20:15 Počet migrantů, kteří v říjnu překročili hranice Evropské unie, se oproti září snížil o 17 procent…

"Tsunami" na hranici s Francií. Katalánští separatisté blokovali dálnice,…

12.11.2019 20:06 Aktualizováno Francouzská a španělská policie dnes zasáhly proti asi dvěma tisícům katalánských separatistů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama