Dívka se topila v hotelovém bazénu, bratr a otec jí chtěli pomoci. Utonuli všichni

Tři členové jedné rodiny z Británie se utopili v bazénu hotelového resortu v regionu Costa del Sol na jihu Španělska. Do nesnází při plavání se podle britských médií dostala devítiletá dívka. Její 16letý bratr a 52letý otec zemřeli, když se jí snažili pomoci. Příčinu neštěstí vyšetřuje policie.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Plavání
doporučujeme

Neštěstí se stalo na Štědrý den zhruba hodinu a půl po poledni v resortu Club La Costa World u Středozemního moře. "Hosté byli nalezeni v jednom z bazénů v resortu, nereagovali," uvedlo vedení hotelu. Ihned byla zahájena resuscitace a na místo byly přivolány záchranné složky.

"Zaměstnanci hotelu uslyšeli křik a pokusili se o resuscitaci, ale už nemohli (utonulým) pomoci. Pak přijeli záchranáři a po dobu 30 až 35 minut se je snažili oživit, ale nepodařilo se jim to," popsal situaci místní novinář Fernando Torres.

Úřady zatím nezveřejnily jména zemřelých, média však uvádějí, že 16letý chlapec byl americké národnosti, otec s dcerou byli Britové. Britské ministerstvo zahraničí sdělilo, že ve Španělsku nabídlo asistenci britské občance.

"Vedení je při vyšetřování úmrtí plně nápomocno úřadům," uvedli v prohlášení majitelé resortu. Policejní potápěči v souvislosti s neštěstím prozkoumali bazén včetně čerpadla, informoval deník The Guardian.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam za zábavou? Němci kvůli covid-19 mění zvyky: Roste zájem o autokina

07.04.2020 10:35 V Německu se v posledních týdnech výrazně zvýšila návštěvnost autokin, která v době rychle se…

Prezidentské volby v Polsku se blíží. Sejm schválil korespondenční…

07.04.2020 10:04 Dolní komora polského parlamentu, Sejm, v noci na dnešek po dlouhém jednání schválila plán…

Německo má kolem 100 tisíc případů koronaviru, značně vzrostl počet mrtvých

07.04.2020 08:39 V Německu za minulých 24 hodin přibylo více než 3800 případů koronaviru a země jich nyní má 99.225.…

Francouzi v karanténě: Lékem na depresi je Louis de Funes, píše agentura…

07.04.2020 08:35 Aktualizováno Miliony Francouzů se i přes koronavirovou krizi a karanténu v odpoledních a večerních hodinách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy