Francie ohlásila druhé úmrtí na koronavirus Covid-19, prvního Francouze

Francie dnes potvrdila druhé úmrtí kvůli novému typu koronaviru. Jde o prvního Francouze, který nemoci COVID-19 podlehl, informovala agentura AFP. V polovině února na nemoc způsobenou novým typem koronaviru v Paříži zemřel 80letý Číňan. Celkem se ve Francii potvrdilo již 17 případů nákazy, v nemocnici zůstávají čtyři lidé.

Přidejte svůj názor 1 komentář

lékaři
doporučujeme

Šedesátiletý Francouz se dostal v úterý do pařížské univerzitní nemocnice Pitié-Salpêtrière ve velmi vážném stavu. "Bohužel v noci zemřel," uvedl nyní zástupce ministerstva zdravotnictví Jérôme Salomon. Kde se muž nakazil, Salomon neřekl.

Muž, který zemřel, byl jedním ze tří nově potvrzených případů nákazy ve Francii. Dalším nakaženým je 55letý muž, který leží na jednotce intenzivní péče ve městě Amiens. Virus se nově potvrdil také u 36letého muže ve Štrasburku, který předtím přicestoval z italského regionu Lombardie. Stav štrasburského pacienta není podle Salomona znepokojivý.

Celkem se v zemi virus potvrdil již u 17 lidí, informuje server listu Le Figaro. Jedenáct z nich se zotavilo. Čtyři zůstávají v nemocnici. Kromě mužů v Amiensu a ve Štrasburku je jedna osoba hospitalizovaná v regionu Auvergne-Rhône Alpes, který hraničí s italskou Lombardií, a jeden čínský občan leží v nemocnici v Paříži.

Podle francouzských úřadů pocházejí jak muž, který zemřel v pařížské nemocnici, tak muž, který leží v kritickém stavu v Amiens, z departementu Oise severně od hlavního města. Ani jeden z nich nebyl v uplynulých dnech v rizikových oblastech. Jak se muži nakazili, tak není jasné.

Kvůli obavě z koronaviru dnes v karanténě skončily tři desítky hostů jednoho z hotelů v burgundském městě Beaune. V noci na dnešek v něm totiž zemřel turista z Hongkongu. Opatření se podle agentury AFP týká jen lidí ze skupiny, s níž zesnulý muž přicestoval, a zaměstnanců hotelu. Ostatní hosté mohli hotel opustit.

V polovině února francouzské úřady oznámily první smrt na nemoc způsobenou novým koronavirem. Zemřel 80letý čínský turista, který pocházel z provincie Chu-pej. V ní se na konci loňského roku objevily první případy nákazy koronavirem, které se projevuje příznaky podobnými chřipce.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rakousku nakažených přibývá, celkem jich je přes 8500

29.03.2020 13:00 V Rakousku už druhý den po době zaznamenali nejmírnější vzestup počtu nakažených koronavirem od…

V Německu zemřelo za 24 hodin 64 lidí nakažených koronavirem

29.03.2020 12:03 V Německu za 24 hodin zemřelo 64 lidí nakažených koronavirem, počet obětí se tak vyšplhal na 389.…

Slovensko kvůli koronaviru proplatí větší část mezd zaměstnanců

29.03.2020 11:50 Slovenská vláda oznámila balík přímé finanční pomoci zaměstnancům, firmám a živnostníkům kvůli…

Počet mrtvých po nákaze koronavirem překročil v Itálii 10 000

28.03.2020 22:14 Aktualizováno Po nákaze koronavirem zemřelo v Itálii již přes 10.000 lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 889…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama