Loď Alan Kurdi s 88 migranty může přistát v Itálii, běžence si rozdělí několik států

Loď Alan Kurdi s 88 migranty na palubě může přistát v jižní Itálii, běžence si rozdělí Řím, Paříž, Berlín a Lisabon. Informovala o tom dnes agentura APA. Italské ministerstvo vnitra plavidlo provozované německou neziskovou organizací Sea-Eye nasměrovalo do přístavu Taranto. Podle italských médií zde má loď přistát dnes. U libyjského pobřeží vzala v noci na dnešek na palubu kolem 200 migrantů italská nákladní loď Asso Trenta, informovala nezisková organizace Alarm Phone, která provozuje tísňovou linku pro migranty v nesnázích.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Loď německé neziskové organizace Sea-Eye
doporučujeme

Resort vnitra povolil lodi přistát poté, co se Itálie domluvila s dalšími unijními zeměmi ohledně rozdělení utečenců. Francie a Německo jich přijme 60, pět dalších se vydá do Portugalska a dva do Irska, informovalo ministerstvo.

V pátek loď bez povolení úřadů vplula do italských teritoriálních vod. Organizace Sea-Eye to odůvodnila špatným počasím.

V Itálii stále platí přísné protiimigrační zákony přijaté za bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho. Tyto zákony mimo jiné zakazují záchranným lodím neziskových organizací kotvit v italských přístavech. Za porušení hrozí vysoké pokuty i vězení.

Ministryně Luciana Lamorgeseová, která resort vnitra vede po Salvinim, tento týden uvedla, že zákony budou do konce letošního roku upraveny.

Loď Asso Trenta se nyní nachází u libyjského Tripolisu. "Tito migranti utekli z Libye a musí být přepraveni do Evropy," napsala organizace Alarm Phone na twitteru o asi dvou stovkách osob, které plavidlo vzalo na palubu. O záchraně utečenců zpravila italskou pobřežní stráž. Zatím není jasné, kam s nimi italská loď zamíří, napsala agentura AP.

Loading...
Vstupte do diskuze (52)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Syrská armáda zabila 33 tureckých vojáků. Moskva a Ankara jednají

28.02.2020 13:11 Aktualizováno Syrská armáda ve čtvrtek zabila 33 tureckých vojáků a dalších více než 30 vážně zranila při palbě v…

Poslední místo na kandidátní listině se na Slovensku stalo hitem

28.02.2020 12:36 Když se v parlamentních volbách na Slovensku v roce 2010 dostal do sněmovny podnikatel Igor Matovič…

Epidemie Covid-19: V Británii, Francii i Nizozemsku přibývá nakažených

28.02.2020 12:25 V západní Evropě přibývá nakažených novým typem koronaviru. Nové případy dnes oznámila Británie,…

Koronavirus na Tenerife: Pět Čechů odletělo po karanténě v hotelu zpět do…

28.02.2020 10:59 Pět českých turistů, kteří byli kvůli koronaviru od pondělního večera v karanténě v hotelu H10…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama