Na Baleárách mají lidé v autobusu kvůli koronaviru mlčet

Na Baleárských ostrovech dostali obyvatelé kvůli rostoucím počtům nakažených koronavirem doporučení, aby v prostředcích hromadné dopravy pokud možno nemluvili. Už nyní platí povinnost nosit v autobusech a vlacích roušky, regionální vláda se ale domnívá, že riziko infekce se sníží, když cestující budou co nejméně otevírat ústa. S odvoláním na německojazyčný list Mallorca Zeitung to dnes napsala agentura DPA.

Autobus, ilustrační foto
doporučujeme

Baleáry patří v posledních týdnech v rámci Španělska k regionům, kde případů nákazy virem SARS-CoV-2 přibývá nejrychleji. Podle dat ministerstva zdravotnictví z pondělí mělo souostroví ve Středozemním moři v posledních sedmi dnech 309 nakažených na 100.000 obyvatel. Vyšší hodnoty hlásil jen region Extremadura a Madrid.

V pondělí proto baleárská regionální vláda ohlásila zpřísnění opatření v boji s pandemií a od středy bude mimo jiné v soukromí platit zákaz setkávání členů různých domácností, zavřou se restaurace, bary, nákupní centra či fitness studia.

Nová pravidla mají platit pro obyvatele Mallorky či Ibizy i ve veřejné dopravě. V autobusech budou smět pasažéři cestovat jen pokud budou mít místo k sezení, ve vlacích je dovoleno během cesty i stát, ale pouze na předem vyznačených místech. Kromě toho se doporučuje, aby lidé cestovali mlčky a za jízdenky platili co možná nejvíc bezkontaktně.

Ve Španělsku, které má 47 milionů obyvatel, se koronavirem SARS-CoV-2 dosud nakazilo 2,1 milionu lidí, počet obětí překročil 52.000.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo prodlužuje karanténu do 15. února

19.01.2021 16:02 Aktualizováno Protiepidemická karanténa v Německu bude prodloužena nejméně do 14. února. Na dnešním jednání se na…

Unijní země chystají plány pro čerpání z fondu obnovy, komise vidí chyby

19.01.2021 15:52 Pracovní verze plánů obnovy po pandemii, které země Evropské unie zasílají Evropské komisi (EK) k…

ONLINE: Reprodukční číslo roste. Japonsko zažilo růst počtu sebevražd

19.01.2021 15:47 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES se třetí den drží na 70 bodech ze sta. Šestý den je tak ve…

Boeing 737 MAX se příští týden může vrátit na oblohu

19.01.2021 12:48 Letadla Boeing 737 MAX zřejmě už příští týden dostanou povolení k obnově komerčního provozu na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama