Na Slovensku přibylo nejvíce nakažených od druhé poloviny dubna

Slovensko zaznamenalo v pondělí nejvyšší denní nárůst počtu potvrzených případů koronaviru od druhé poloviny dubna. Testy odhalily dalších 31 nakažených, celkový počet infikovaných ale zůstává v zemi spíše nízký. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnily slovenské úřady. Navzdory stoupajícímu počtu nakažených je situace podle hygieniků pod kontrolou.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí novinářům řekl, že nové případy souvisejí též s nakaženým horníkem, který pracuje v Karviné v Česku. Rovněž u dalších nakažených zjistili spojitost s přeshraničním cestováním. "Původ nákazy je ze zahraničí. Tím, že se otevřely hranice, tak sem přijíždějí pozitivní pacienti," řekl Krajčí novinářům. Stávající nárůst počtu nových případů infekce neoznačil za druhou vlnu koronaviru v zemi.

Počet aktivních případů nákazy na Slovensku, které má zhruba 5,5 milionu obyvatel, vystoupil na 297. To je nejvíce od poloviny května. Od propuknutí pandemie nemoci covid-19 Bratislava zjistila celkově 1798 nakažených, z nichž většina se již uzdravila a 28 lidí s koronavirem zemřelo.

Zatímco v květnu Slovensko hlásilo až na výjimky jen několik nových případů nákazy denně, zejména ve druhé polovině června a také minulý týden už zaznamenalo dvouciferné přírůstky. Kvůli ohniskům nákazy úřady na severu země už dříve zavedly lokální karanténní opatření, které mezitím začaly uvolňovat. Většinu zbylých celostátních omezení proti šíření koronaviru Slovensko zrušilo před měsícem.

Hlavní hygienik Ján Mikas listu Sme řekl, že hygienici mají situaci navzdory nárůstu počtu nakažených pod kontrolou. Podle něj bylo zjištěno, kde se lidé nakazili.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko varuje před cestami do Chorvatska, nákaza covid-19 se šíří…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem vydalo dnes Rakousko nejvyšší stupeň varování…

Evropské země kvůli covidu opět omezují cestování, počty nakažených rostou

14.08.2020 21:09 Některé země za poslední den zaznamenaly rekordní nárůst počtů nakažených koronavirem - Rakousko,…

EU zavede sankce vůči Bělorusku

14.08.2020 20:43 Ministři zahraničí Evropské unie se dnes na mimořádné videokonferenci dohodli na tom, že…

Počty nakažených rostou i v Itálii, za den skoro 600 nemocných

14.08.2020 19:43 V Itálii v posledních dnech opět rostou počty nově odhalených případů nákazy koronavirem, za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama