Německá policie zvýšila četnost kontrol na hranicích s ČR, prohřešky zatím nezjistila

Německá spolková policie zvýšila četnost kontrol na hranicích s Českem, kde dohlíží na dodržování karanténních nařízení. Policie uvádí, že nové opatření neznamená znovuobnovení pohraničních kontrol, jak schengenská pravidla v Evropské unii v mimořádných situacích umožňují, ale že jde jen o posílení stávající prevence.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Ptáme se cestujících, odkud přijíždějí, jak dlouho v zahraničí pobývali a zda se cítí zdraví nebo zda mají nějaké symptomy koronavirového onemocnění," sdělil policejní mluvčí Alfred Klaner. "Provádíme naši běžnou pohraniční práci v oblasti pomezí. Naši přítomnost jsme ale posílili a kontrolujeme i protikoronavirová opatření," dodal.

Klaner rovněž uvedl, že například na kontrolním stanovišti u saské Žitavy policie žádné prohřešky proti karanténě nezjistila. Čeští řidiči podle něj nosí roušky i v autech a pendleři mířící za prací do saských nemocnic mají negativní koronavirové testy vždy po ruce.

Zatímco v Bavorsku lidé dojíždějící za prací z rizikových oblastí, kterou je i Česko, testy na koronavirus musí podstupovat jednou týdně, v Sasku žádný rozbor nepotřebují, pokud jejich pobyt v zemi nepřesáhne 24 hodin. I když Sasko zvolilo mírnější přístup než Bavorsko, zdůrazňuje nutnost dodržování hygienických pravidel a také vyzývá ke zvážení nezbytnosti takových cest.

Podle obecných celoněmeckých pravidel musí lidé při cestě z rizikové oblasti v Německu nastoupit do karantény, kterou mohou po pěti dnech ukončit negativním koronavirovým testem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Belgii se otevřely obchody. Nizozemí zavedlo roušky uvnitř, vláda je…

01.12.2020 16:27 Aktualizováno V Belgii se dnes po měsíci otevřelo na 43.000 obchodů, které nabízejí i jiné než základní zboží.…

V Trevíru najelo auto na pěší zónu. Dva mrtví, mnoho zraněných

01.12.2020 16:13 Aktualizováno Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa vjelo dnes auto na pěší zónu. Na místě zemřeli dva lidé…

V Rakousku začalo hromadné testování na koronavirus

01.12.2020 15:29 Rakousko dnes zahájilo hromadné testování populace na koronavirus. Jako první na řadu přišli…

Žhář ve Francii zapálil vysílač, tři miliony lidí jsou bez televize

01.12.2020 14:31 V noci na dnešek ve Francii požár poničil druhý největší televizní a radiový vysílač v zemi. Tři a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama