Služební cesty německých poslanců mají být klimaticky neutrální

Služební cesty německých poslanců mají být do budoucna klimaticky neutrální. Rozhodlo o tom vedení Spolkového sněmu, které bude za každou poslaneckou cestu letadlem nebo služebním autem přispívat iniciativám na ochranu klimatu. Příspěvek má pomoci snížit množství skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře právě o tolik, kolik ho daná cesta zákonodárce vyprodukuje.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Berlín, ilustrační foto
doporučujeme

Vyrovnávání emisí CO2, které mají významný vliv na globálně stoupající teploty, nabízí řada leteckých společností i neziskových organizací.

Například u finské společnosti Karbonaut je možné emise vyprodukované na jednoho cestujícího při zpátečním letu z Helsinek do New Yorku vyrovnat za 19,8 eura (507 korun). Ceny dalších podobných organizací mohou být ale velmi odlišné.

Své emise produkované při služebních cestách už několik let vyrovnává německá vláda. V roce 2017 na tyto kompenzace podle Spolkového úřadu pro životní prostředí kabinet, ministerstva i některé spolkové úřady vynaložily celkem 1,7 milionu eur (43,5 milionu korun).

Německá vláda se emise skleníkových plynů snaží snižovat i dalšími opatřeními. Tento měsíc schválila balíček k lepší ochraně klimatu, který má vést k poklesu emisí do roku 2030 o 55 procent ve srovnání s rokem 1990.

Předchozí cíl se spolkové republice splnit nepodaří. Berlín původně plánoval, že do příštího roku emise skleníkových plynů ve srovnání s rokem 1990 sníží o 40 procent. Do konce loňského roku ale klesly jen o 30,6 procenta.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky uprchlíků jsou na hranici s Řeckem. Turecko už je zastavovat nebude

28.02.2020 22:19 Aktualizováno Po zveřejnění zpráv o tom, že Turecko otevírá pro migranty hranice s Evropskou unií, se u řeky…

Dvě humanitární lodě nesmí kvůli karanténě vyplout z Itálie

28.02.2020 21:29 Italské úřady nařídily kvůli epidemii koronaviru dva týdny karantény dvěma lodím nevládních…

V Itálii je už 821 nakažených novým koronavirem, 21 lidí zemřelo

28.02.2020 19:45 V Itálii zemřeli další čtyři lidé na nový koronavirus, který se od prosince šíří do světa z Číny.…

Kvůli výtržnostem museli policisté v Paříži evakuovat nádraží

28.02.2020 19:22 Lyonské nádraží na jihovýchodě Paříže muselo být v podvečer evakuováno kvůli nepokojům, které v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama