Ve Francii našli pozůstatky muže pohřešovaného 43 let

Příslušníci francouzské horské služby dnes z alpského ledovce snesli tělesné pozůstatky, které by mohly patřit muži pohřešovanému už více než 40 let.

Francouzská policie
doporučujeme

Jean-François Benedetti zmizel, když v červenci 1976 sám vyrazil na výlet do hor, a jeho blízcí pátrání nikdy nevzdali. Zda nalezené pozůstatky skutečně patří zmizelému, ukážou až testy DNA, informovala agentura AFP.

Benedettiho rodina, která je s horskou službou v častém kontaktu, v posledním srpnovém týdnu upozornila na oranžovou skvrnu na ledovci u vrcholu Ailefroide v národním parku Écrins. Dnes ráno se na místo v nadmořské výšce asi 3000 metrů vydala dvojice záchranářů a vrátila se s "cáry oblečení a lidskými pozůstatky", řekl AFP velitel speciálních jednotek CRS Laurent Soullier.

"Ještě je potřeba počkat na výsledek testů DNA, ale opravdu by mohlo jít o Jeana-Françoise Benedettiho, který zmizel 25. července 1976. Jeho rodiče jsou po smrti, ale jeho bratr a přátelé v pátrání pokračovali," uvedl Soullier. Podle AFP v tomto příběhu kromě vytrvalosti pozůstalých sehrálo roli i tání alpských ledovců.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 20:20 Aktualizováno Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Morawiecki má odebírání dětí opozičním aktivistům v Bělorusku za barbarství

19.09.2020 19:40 Jako barbarství odsoudil dnes polský premiér Mateusz Morawiecki rozhodnutí běloruských úřadů…

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama