Indická varianta koronaviru podle Británie očkované starší lidi nepostihuje

Podle prvních údajů jsou očkovaní starší lidé chráněni před obávanou variantou koronaviru odhalenou v Indii. Řekl to dnes podle agentury Reuters britský ministr zdravotnictví Matt Hancock. Právě četný výskyt takzvané indické mutace koronaviru v Británii vede k obavám, že země nebude moci zrušit zbývající protiepidemická omezení 21. června, jak je nyní plánováno.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Hancock dnes řekl, že v Británii bylo potvrzeno 2323 případů výskytu varianty s označením B.1.617.2 a že v silně zasaženém městě Bolton na severozápadě Anglie tvoří většinu hospitalizovaných lidé, kteří nebyli očkováni, ačkoli už se mohli nechat očkovat. "To ukazuje, že nová varianta nemá sklon pronikat do starších očkovaných skupin a znovu to podtrhává důležitost očkování," řekl dnes Hancock v britském parlamentu.

Angličané ode dneška mohou díky další fázi uvolnění obejmout své přátele, sednout si na oběd a pivo dovnitř restaurace či odjet na dovolenou za hranice. Otevřely se také hotely, kina či krytá sportoviště. Nová, méně přísná pravidla začala platit i ve Walesu a Skotsku.

Podle čtyřetapového vládního plánu rozvolňování by měla 21. června padnout i poslední omezení spočívající v dodržování vzdáleností mezi lidmi. Úřad premiér Borise Johnsona však upozornil, že to v tuto chvíli ještě není definitivní. Přezkoumání pravidel sociálního distancování v Anglii by mohla vláda odložit kvůli šíření indické varianty koronaviru, uvedla dnes BBC.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Joe Biden a Vladimír Putin se poprvé setkali. Rozhovory v Ženevě už…

16.06.2021 18:05 Aktualizováno V Ženevě skončilo jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira…

V Ženevě nechyběly transparenty volající po vyšetření otravy Navalného

16.06.2021 18:03 Švýcarská organizace Campax vystupující proti jaderným zbraním využila dnešní ženevské schůzky…

Ukrajinská vláda prodloužila karanténu do konce srpna

16.06.2021 14:38 Ukrajinská vláda prodloužila karanténu kvůli koronaviru do konce srpna, ale rozvolní některá…

Vsázet na zdravý rozum Kremlu nelze, tvrdí profesor o schůzce Biden-Putin

16.06.2021 00:01 NÁZOR - Americko-ruský summit opět rozvířil mediální a expertní pohledy, soudí profesor Mark…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama