Johnsonův novorozený syn dostal tři křestní jména, jeho matka se pochlubila fotkou

Syn britského konzervativního premiéra Borise Johnsona a jeho snoubenky Carrie Symondsové, který se narodil ve středu, dostal jméno Wilfred Lawrie Nicholas Johnson. Jeho matka to dnes oznámila na svém instagramovém účtu, kde zveřejnila i fotografii chlapečka. Jména dostal na počest dědečků svých rodičů a také lékařů.

Wilfred Lawrie Nicholas Johnson
doporučujeme

"Představuji Wilfreda Lawrieho Nicholase Johnsona, narozeného 29. 04. 2020 v 9 hodin," napsala Symondsová k fotografii. Vysvětlila, že jméno Wilfred je po Johnsonovu dědečkovi, Lawrie se jmenoval její dědeček a lékaři Nicholas Price a Nicholas Hart podle ní zachránili minulý měsíc premiérův život.

"Je pro nás velkou ctí, že jsme se dočkali takového uznání," řekl Price, primář infekčního oddělení nemocnice svatého Tomáše, kde se premiér léčil. "Přejeme rodině zdraví a štěstí," dodal.

Wilfred se narodil jen krátce poté, co se Johnson vrátil do práce po nemoci, píše BBC. Zotavoval se z nákazy koronavirem, kvůli které musel týden strávit v nemocnici, z toho tři dny na jednotce intenzivní péče. V uplynulých dnech řekl, že není pochyb o tom, že mu tamní lékaři zachránili život.

Johnson byl ve středu při narození svého syna, po několika hodinách ale odjel do svého úřadu na Downing Street. Otcovskou dovolenou si chce vzít později během letošního roku, nyní se věnuje řešení koronavirové krize.

Pětapadesátiletý Johnson a 32letá Symondsová v únoru oznámili, že se zasnoubili a zároveň prozradili, že začátkem léta čekají potomka.

Wilfred je už třetím miminkem, které se narodilo některému britskému premiérovi za jeho mandátu. Potomka se během svého působení v Downing Street dočkali jak labourista Tony Blair, tak konzervativec David Cameron.

Symondsová se má stát Johnsonovou třetí manželkou, datum svatby nicméně zatím ohlášeno nebylo. Z druhého manželství s Marinou Wheelerovou má nynější britský premiér čtyři děti, všechny jsou již dospělé. Také má podle AP nejméně jedno dítě z nemanželského poměru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko ohlásilo dalších 6736 nových případů nákazy koronavirem

05.07.2020 12:09 Rusko dnes ohlásilo 6736 nových případů nákazy koronavirem, celkově tak počet nakažených v zemi…

WHO zastavila část testů léků proti koronaviru

05.07.2020 08:24 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že přerušila u hospitalizovaných pacientů s…

Rekordní denní nárůst: Počet nakažených dnes stoupl o více než 200 tisíc

04.07.2020 21:56 Aktualizováno Celosvětový počet případů nákazy koronavirem se za posledních 24 hodin zvýšil o rekordních 212.326,…

Čína přiznala koronavirus až po nátlaku WHO

04.07.2020 13:50 Čína informovala o výskytu plicní nemoci ve Wu-chanu až po dvou žádostech vznesených Světovou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy