Karanténa po příjezdu do Velké Británie se může týkat i dalších zemí

Britská vláda je připravena okamžitě rozhodnout o povinné karanténě při příjezdu lidí z dalších zemí, jestliže se v nich situace šířením koronaviru "vymkne kontrole". V rozhovoru s televizní stanicí Sky News to uvedl ministr kultury Oliver Dowden.

Velká Británie
doporučujeme

Britská vláda o víkendu poměrně náhle oznámila povinnou dvoutýdenní karanténu pro všechny, kdo se vracejí ze Španělska. Jakých dalších států by se opatření mohlo týkat, Dowden nesdělil. Podle listu The Daily Telegraph ale ministři pozorně sledují zejména vývoj v Lucembursku, Belgii a v Chorvatsku.

"Bylo by hloupé, kdyby vláda nepřistoupila k těmto opatřením, jestliže se budeme domnívat, že existuje určité riziko," řekl britský ministr. "Nemůžeme riskovat, že k nám bude virus znovu importován z jiných zemí, kde počet případů nákazy narůstá," dodal.

Opatření, které Londýn o víkendu zavedl, zaskočilo desetitisíce britských turistů, kteří ve Španělsku tráví dovolenou nebo se tam teprve chystají, a bylo nepříjemným překvapením i pro španělský turistický sektor.

Madrid okamžitě začal usilovat o to, aby britské úřady z nového nařízení o karanténě vyjmuly alespoň turisty na hojně navštěvovaných Baleárských a Kanárských ostrovech, kde je v současnosti počet nakažených virem SARS-CoV-2 velice nízký. Britská vláda se ocitla pod tlakem a deník The Daily Telegraph již v úterý napsal, že uvažuje o upravení pravidel pro karanténu. Například že by turisté, kteří se budou moci prokázat negativním testem na koronavirus, měli karanténu zkrácenou ze 14 dní na deset.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel politik a nobelista John Hume (†83), zasloužil se o mír v Severním…

03.08.2020 12:11 Ve věku 83 let dnes zemřel severoirský umírněný katolický politik John Hume, který za svou úlohu v…

Rusko dál zápolí s pandemií. Přibylo téměř 5400 nových případů koronaviru

03.08.2020 11:13 Rusko dnes oznámilo 5394 nových případů nákazy koronavirem a 79 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O den…

Pandemie s námi bude dlouho, připravte se na další nemoci, vyzvala státy…

03.08.2020 10:59 Světová zdravotnická organizace (WHO) o víkendu varovala, že koronavirová pandemie bude…

Kosovský premiér Hoti oznámil, že má covid-19

03.08.2020 07:19 Kosovský premiér Avdullah Hoti v neděli oznámil, že se nakazil covidem-19 a na dva týdny se uchýlí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama