Rusko slaví svátek vlajky. Několik zatčených, předvedla se armádní kapela KLDR

Deset opozičníků bylo dnes zatčeno cestou na manifestaci pořádanou v centru Moskvy u příležitosti svátku ruské státní vlajky. S odvoláním na opoziční aktivisty o tom dnes informovala agentura Interfax.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ruská vlajka
doporučujeme

Ohlášené demonstrace proti vyloučení opozice z voleb do moskevského sněmu radnice zakázala. Oslav svátku spojeného s koncertem estrádních umělců se v Moskvě účastní přes sto tisíc lidí.

Na Sacharovově třídě se dnes koná manifestace pořádaná radnicí ke dni státní vlajky, kterou Rusko začalo používat před 350 lety. Svátek se slaví také jako připomínka porážky komunistického pokusu o puč 22. srpna 1991. 

Podle specializovaného serveru OVD-Info bylo zadrženo deset lidí, z nichž čtyři byli následně propuštěni. Důvod k zatčení úřady nesdělily.

Několik na dnešek ohlášených opozičních demonstrací radnice odmítla povolit s odkazem na konání velké oficiální manifestace. Předchozí sobotu se hnutí odporu omezilo jen na individuální protesty, jež nevyžadují souhlas úřadů. Vystřídalo se při nich několik desítek lidí, kteří zároveň žádali propuštění lidí zadržených při předchozích protestech.

Protestní akce, odehrávající se v Moskvě už od poloviny července, vyvolalo rozhodnutí úřadů nepustit 57 opozičních kandidátů do voleb vypsaných na 8. září. Důvodem byly údajné formální nedostatky při shromažďování podpisů potřebných k registraci. Na prvních dvou nepovolených akcích 27. července a 3. srpna zvláštní jednotky policie tvrdě proti demonstrantům zasáhly a zatkly celkem přes 2000 lidí. V sobotu 10. srpna na povolenou demonstraci přišlo podle pozorovatelů skoro 50.000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Albánii zasáhla dvě zemětřesení. Lidé propadli panice, desítky zraněných

21.09.2019 21:06 Aktualizováno Albánii dnes zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu americká geologická služba (USGS) předběžně…

U Oděsy se srazil minibus s náklaďákem, devět mrtvých

21.09.2019 18:13 Nejméně devět lidských životů si dnes vyžádala vážná dopravní nehoda minibusu nedaleko…

Podezřelý telefonát na Ukrajinu. Co žádal Trump od Zelenského?

21.09.2019 16:22 Aktualizováno Nadějný demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby…

Albánská loď zachránila v Egejském moři 111 migrantů

21.09.2019 15:28 Albánská loď plující v Egejském moři zachránila v pátek 111 migrantů, kteří se snažili dostat do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama