Rusko slaví svátek vlajky. Několik zatčených, předvedla se armádní kapela KLDR

Deset opozičníků bylo dnes zatčeno cestou na manifestaci pořádanou v centru Moskvy u příležitosti svátku ruské státní vlajky. S odvoláním na opoziční aktivisty o tom dnes informovala agentura Interfax.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ruská vlajka
doporučujeme

Ohlášené demonstrace proti vyloučení opozice z voleb do moskevského sněmu radnice zakázala. Oslav svátku spojeného s koncertem estrádních umělců se v Moskvě účastní přes sto tisíc lidí.

Na Sacharovově třídě se dnes koná manifestace pořádaná radnicí ke dni státní vlajky, kterou Rusko začalo používat před 350 lety. Svátek se slaví také jako připomínka porážky komunistického pokusu o puč 22. srpna 1991. 

Podle specializovaného serveru OVD-Info bylo zadrženo deset lidí, z nichž čtyři byli následně propuštěni. Důvod k zatčení úřady nesdělily.

Několik na dnešek ohlášených opozičních demonstrací radnice odmítla povolit s odkazem na konání velké oficiální manifestace. Předchozí sobotu se hnutí odporu omezilo jen na individuální protesty, jež nevyžadují souhlas úřadů. Vystřídalo se při nich několik desítek lidí, kteří zároveň žádali propuštění lidí zadržených při předchozích protestech.

Protestní akce, odehrávající se v Moskvě už od poloviny července, vyvolalo rozhodnutí úřadů nepustit 57 opozičních kandidátů do voleb vypsaných na 8. září. Důvodem byly údajné formální nedostatky při shromažďování podpisů potřebných k registraci. Na prvních dvou nepovolených akcích 27. července a 3. srpna zvláštní jednotky policie tvrdě proti demonstrantům zasáhly a zatkly celkem přes 2000 lidí. V sobotu 10. srpna na povolenou demonstraci přišlo podle pozorovatelů skoro 50.000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po demonstraci v Moskvě byl uvězněn i známý herec, strhla se lavina kritiky

19.09.2019 14:14 Ruská generální prokuratura požádala soud o propuštění herce Pavla Ustinova, který byl za údajné…

Fatální chyba stála ženu (†26) život: Experti varují, že se to může stát…

19.09.2019 11:59 Mladá Ruska Jevgenije měla ještě vše před sebou Jedna malá chyba ji ovšem připravila o život a…

Jak fungují represe v Rusku? Profesor upozornil na překvapivé skutečnosti

19.09.2019 00:01 NÁZOR - "Kdo by tušil, že ochránci Kremlu jsou tak křehcí?" táže se ironicky úvodem svého komentáře…

Při přestřelce v Rusku zemřel policista

18.09.2019 22:02 Přestřelka mezi policisty si dnes v Moskvě vyžádala jednoho mrtvého a jednoho zraněného. O…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama