Tvrdá cenzura v Rusku: Lidé "vypískali" Putina, televize zrušily u jeho projevu lajky

Ruské státní televize Pervyj kanal a Rossija 24 na svých internetových stránkách skryly údaje o počtu kladných a záporných ohodnocení pod novoročním projevem prezidenta Vladimira Putina a také zrušily komentáře uživatelů.

Přidejte svůj názor 92 komentářů

Vladimír Putin
doporučujeme

Povšimla si toho ruská nezávislá média, která tento počin přisuzují skutečnosti, že počet negativních ohlasů výrazně převyšoval pozitivní "lajky". Než ohodnocení zmizela, rozhlasová stanice Echo Moskvy se dopočítala na webu stanice Pervyj kanal 66.000 ohodnocení "nelíbí" oproti 12.000 hodnocení "líbí".

Celostátní televize NTV naopak na webu výsledky ponechala. Skóre je tam pro novoroční projev hlavy ruského státu nepříznivé, a to v poměru 30.000 záporných ku 8500 pozitivním ohodnocením.

Rádio Svoboda připomnělo, že videozáznam z Putinovy "velké" tiskové konference na webu stanice Rossija 24 nabral 51.000 negativních ohodnocení ku 15.000 kladných ohlasů.

Putin v novoročním projevu popřál krajanům, aby v jednotě směřovali k většímu rozvoji země. "Žijeme v turbulentních, dynamických a protichůdných časech, ale můžeme i musíme udělat všechno pro to, aby se Rusko mohlo úspěšně rozvíjet," uvedl Putin. "Výzvám, před kterými naše společnost a země stojí, můžeme čelit pouze společně. Naše jednota nám umožní dosáhnout nejvyšších cílů," dodal prezident, slavící 20 let u kormidla moci.

Právě v novoročním projevu 31. prosince 1999 tehdejší prezident Boris Jelcin nečekaně abdikoval a předal prezidentské pravomoci tehdy ještě málo známému premiérovi Putinovi. Nyní sedmašedesátiletý Vladimir Putin se od té doby udržel na vrcholu ruské politické scény; do prezidentské funkce byl znovu zvolen naposledy v březnu 2018. Od té doby ale popularita čtyřnásobné hlavy státu poklesla.

Loading...
Vstupte do diskuze (92)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Zničte WEF!" V Curychu se střetla policie s odpůrci ekonomického fóra

23.01.2020 07:25 Švýcarská policie proti demonstrantům v Curychu, kteří protestovali proti Světovému hospodářskému…

Nový koronavirus mutuje. Už 17 mrtvých, strach z nákazy v Evropě roste

22.01.2020 20:40 Aktualizováno Počet obětí nákazy novým koronavirem stoupl v čínské provincii Chu-pej na 17. Informovala o tom…

Putina čeká nabitý den, návštěvu Izraele musí zkrátit

22.01.2020 16:20 Ruský prezident Vladimir Putin zkrátil plánovanou dvoudenní návštěvu Izraele na jeden den. S…

Trump v Davosu překvapil. Rád by si vyslechl projev Thunbergové

22.01.2020 15:30 Americký prezident Donald Trump dnes před odjezdem z 50. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama