V Čečensku surově zbili známou novinářku, psala o mučení gayů

Skupina lidí ve čtvrtek večer v čečenské metropoli Grozném na jihu Ruska napadla a zbila ruskou investigativní novinářku Jelenu Milašinovou a obhájkyni Marinu Dubovinovou. Milašinová o tom dnes informovala na facebooku a na webu listu Novaja gazeta, pro který pracuje.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Násilí
doporučujeme

Novinářka do Grozného přiletěla s advokátkou, aby informovala o třech soudních řízeních probíhajících ve správním středisku Čečenské autonomní republiky. Ve čtvrtek pozdě večer ženy při návratu do hotelu, kde byly ubytované, napadla v chodbě skupina asi 15 lidí, mužů i žen.

Útočníci na své oběti podle Milašinové očividně čekali. Novinářku bez jakéhokoli vyprovokování udeřila pěstí do obličeje jedna z mladých žen a poté se na dvojici vrhli ostatní. "Chytli mě za krk a za hlavu... velkou silou mi hlavou praštili o zem a způsobili mi pohmožděniny a podlitiny," líčila Milašinová událost v prohlášení na policii, o němž informovala na facebooku.

Milašinová, které se v minulosti už dostalo řady výhrůžek od čečenských úřadů, v roce 2017 psala o zřejmém rozsáhlém zatýkání a týrání homosexuálů v Čečensku. Obhájci lidských práv přitom obviňují čečenského vůdce Ramzana Kadyrova ze zneužívání moci a šíření strachu, což Kadyrov popírá.

Stoupenci Kadyrova oslavují, protože podle nich v Čečensku zavedl relativní klid a stabilitu po letech povstaleckého násilí. To oblast sužovalo po dvou válkách s ruskými ozbrojenými silami, jež následovaly po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991.

O Čečensku psala před Milašinovou pro list Novaja gazeta investigativní novinářka Anna Politkovská. V roce 2006 byla zavražděna při návratu do svého bytu v Moskvě.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok v Londýně: V mešitě byl pobodán muž

20.02.2020 19:22 Aktualizováno V londýnské mešitě byl dnes odpoledne pobodán starší muž, podle mešity muezzin. Byl převezen se…

Ukrajinské městečko odmítá karanténu pro ohrožené koronavirem

20.02.2020 19:20 Vzbouření vyvolala u obyvatel ukrajinského městečka Novi Sanžary v Poltavské oblasti zpráva, že v…

Rusko vyslalo do kosmu raketu s vojenskou družicí, start se podařil až na…

20.02.2020 15:39 Aktualizováno Vojenská komunikační družice Meridian-M, s kterou dnes z kosmodromu Pleseck na severu Ruska…

Rus Nikulin stane před soudem v USA. Údajný hacker je duševně zdráv, tvrdí…

20.02.2020 10:59 Rus Jevgenij Nikulin, kterého americká prokuratura viní z hackerských útoků, byl uznán příčetným, a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama