Vyostřená kampaň na Slovensku přerůstá hranici fyzického násilí. Kandidát za OĽaNO musel odstoupit

Ani ne týden po rvačce mezi lídrem slovenské strany OĽaNO a bývalým premiérem Igorem Matovičem a bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem se odehrála podobná situace znovu. Tentokrát ale stála místo na kandidátce OĽaNO Tomáše Holkoviče, kterého podle slovenských médií napadli sympatizanti strany SMER-SD Roberta Fica.

Video, kde bývalý kandidát OLaNO Tomáš Holkovič udeřil jiného muže, sdílel na sociální síti Instagram šéf slovenského serveru Aktuality.sk Peter Bardy.

Incidentů během víkendu proběhlo hned několik, lídr strany OĽaNO Matovič o nich informoval na svém facebookovém profilu. „Kaliňák spustil vlnu násilí. Včera fyzicky v Trnavě napadl agresivní smerák (podpůrce strany SMER-SD, pozn. red.) dvě naše sympatizantky a následně přímo kandidátku Majku Benovú. Přitom kopal do Fiatu a pomačkal mu plechy. Policie ho zadržela,“ vylíčil.

Násilná šarvátka z Bratislavy stála Holkoviče místo. „V tu samou chvíli na Petržalce přišli k Raptoru dva další útočníci. Evidentně v Raptoru hledali mě. Když mě nenašli, jeden z nich opakovaně plival do tváře a úst Tomáše Holkoviča. Tomáš to neustál, což by asi ustál málokdo, dal vagabundovi dvě otcovské, a vzdal se kandidatury,“ pokračoval Matovič.

„Držte nám, prosím, palce, neboť je velmi těžké zvládat činy primitivů, které nabádají k násilí přímo vrcholní představitelé smerácké mafie,“ dodal šéf OĽaNO.

Předvolební průzkumy prozatím dávají na první místo stranu SMER-SD bývalého premiéra Fica. V závěsu se drží Progresívne Slovensko. Podle serveru Aktuality.sk se na základě dat z výzkumu strany OĽaNO a Sme rodina ani nedostanou do Národní rady.

Předvolební průzkum sdílel rovněž slovenský server SME. Ficova strana SMER-SD byla k neděli na prvním místě s 18,9 %, Progresívne Slovensko druhé s 16,5 %, třetí HLAS s 14,6 % a čtvrtá Republika s 8 %.

Tomáš Holkovič Slovensko

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 15 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak na Strakonicku srazil skupinu lidí. Dva z nich zemřeli

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy