Zmizelý Boeing 777 letu MH370 (březen 2014)

Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

Co se stalo s letem MH370? Vyšetřovatelé měli ještě jednu teorii, o které se nemluví

Co se stalo se zmizelým letem MH370 společnosti Malaysia Airlines? Stroj vzlétl 8. března 2014 z Mezinárodního letiště Kuala Lumpur v Malajsii, jeho cílem bylo Letiště Peking v Číně. Po cestě se však ztratil i s 239 lidmi na palubě. A vzhledem k tomu, že jeho trosky zatím nikdo nenašel, objevují se stále nové teorie o tom, co se stalo. Podle té nejnovější by mohlo být v Kazachstánu.
Ilustrační foto

Na stopě záhadně zmizelého letu MH370? Nové objevy zcela mění situaci

Zmizení letu MH370 před více jak čtyřmi lety je dodnes nevysvětlenou záhadou. Příbuzní obětí nyní na tiskové konferenci představili několik fragmentů letadla, které podle nich znamenají průlomový objev. Zároveň požadují, aby se obnovilo pátrání po troskách letadla, které by pomohlo definitivně objasnit jeho osud.
Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

Záhada letu MH370: Moře vyplavilo nové trosky, pozůstalí chtějí obnovit pátrání

Příbuzní některých cestujících z letadla společnosti Malaysia Airlines, které se ztratilo v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě, dnes vyzvali malajsijskou vládu, aby obnovila pátrání po stroji. Zároveň úřadům předali pět nových kusů trosek, které podle jejich přesvědčení pocházejí z letounu. Dosavadní rozsáhlý průzkum dna Indického oceánu vrak letadla neodhalil. Vyšetřovatelé také doposud nebyli schopni určit příčinu zmizení stroje.
Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines

Záhada letu MH370 pokračuje: Byla zpráva o zmizení zfalšovaná?

Na konci července vydali vyšetřovatelé zprávu, že stále nejsou schopni určit příčinu zmizení letadla společnosti Malaysia Airlines. Let MH370 se ztratil v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu i s 239 lidmi na palubě. Jenže podle experta by tato oficiální zpráva mohla být podvrh.
Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, zdroj: Montague Smith

Černý pasažér, nebo sebevražda? Francie zahájí své vyšetřování letu MH370

Kuala Lumpur - Vyšetřovatelé nejsou schopni určit příčinu zmizení letadla společnosti Malaysia Airlines, které se ztratilo v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě. Vyplývá to hlavní zprávy, kterou o zmizení letu MH370 zveřejnila vyšetřovací komise. Už dřív se hovořilo o tom, že pilot Zaharie Amad Shah nejprve změnil kurz a nakonec s letadlem úmyslně havaroval. Francie nyní chce prověřit tyto teorie nezávisle na posudku malajsijské vlády.
Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

Zmizelé malajsijské letadlo MH370 zůstává záhadou, nová zpráva nepřináší žádné vysvětlení

Peking - Letadlo MH370 (Let Malaysia Airelines) v roce 2014 do Pekingu nedoletěl kvůli nevysvětlitelným důvodům. Vyšetřování trvá až do dnes, zatímco oficiální pátrání po troskách bylo ukončeno v roce 2017. Nejnovější červencová zpráva však tvrdí, že se vyšetřovací komisi nepodařilo najít žádné relevantní vysvětlení. Zmizení letadla zůstává záhadou pro celý svět.
Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

Zmizelý let MH370 měl na palubě záhadný náklad

Kuala Lumpur - Let MH370 z Kuala Lumpur do Pekingu zmizel 8. března 2014 i se všemi 239 cestujícími na palubě. O jeho osudu nejsou dosud žádné relevantní důkazy. Záhad kolem ztraceného letadla MH370 stále neubývá. Právě naopak. Příbuzní po obětech není po malajské vládě požadují vyšetření a vysvětlení, co bylo v tajemném nákladu, který s měl na palubě stroje nacházet, píše news.au.com.
Pohřešovaný letoun Boeing 777-200ER 9M-MRO

Sebevražda pilota letu MH370? Teorii o zmizení letadla šmahem vyvrátil expert

Kuala Lumpur - Objasnit zmizení malajsijského letadla s 239 lidmi na palubě v březnu 2014 se opět pokusil kanadský expert Larry Vance. Podle něj pilot letu MH370 v sebevražedném úmyslu navedl stroj do moře. Vanceovu teorii z jeho nové knihy ale odmítl Peter Foley z australského úřadu pro bezpečnost letectví. Informovaly o tom dnes agentury DPA a AP.

Aktuálně se děje

před 43 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Nelson Mandela, bývalý prezident Jihoafrické republiky a jeden z hlavních bojovníků proti apartheidu. Byl spoluzakladatelem ozbrojeného křídla Afrického národního kongresu Umkhonto we Sizwe, které bylo vládami Jižní Afriky a Spojených států označeno za teroristickou organizaci. Za svou činnost byl režimem apartheidu 27 let vězněn.

Mandelu jako hlavu státu uznávali prakticky všichni Jihoafričané, uvádí afrikanista Skalník

Uplynulo 30 let od chvíle, kdy se jihoafrickým prezidentem stal čelní bojovník proti rasovému apartheidu Nelson Mandela. Během pětileté vlády procházela země především transformací, kdy klíčové státní i ekonomické pozice přebírali černí Afričané, připomíná Petr Skalník v rozhovoru pro EuroZprávy.cz. Afrikanista, antropolog a bývalý diplomat v něm také upozorňuje, že Mandela byl mnohem více nacionalistou než socialistou a za jeho prezidentství Jihoafrická republika získala mezinárodní prestiž a začala hrát rozhodující politickou i hospodářskou roli na kontinentu. Mandelovo působení v čele státu tak považuje za úspěšné, navzdory tomu, že se první hlavě státu černé pleti nepodařilo zkrotit bující kriminalitu a překlenout majetkovou propast ve společnosti.

před 5 hodinami

Ilustrační fotografie.

Pro Kämpfa uvolnil místo v národním týmu Kousal, kapitánem se stal veterán Červenka

Čtvrtečního tréninku v pražské O2 Areně se zúčastnil poprvé útočník Toronta David Kämpf, který se tak připojil k týmu. Musel ho naopak opustit někdo ze stávajících nominovaných, vyšlo to na Pavla Kousala. Realizační tým v čele s Radimem Rulíkem pak počítá s Kämpfem do prvního utkání turnaje, který Češi odehrají v pátek proti Finsku. Kromě toho ve čtvrtek taktéž vybrali kapitána a jeho asistenty. Čéčko bude nosit podle očekávání ten nejzkušenější Roman Červenka a jeho pobočníky se pak stali obránce Radko Gudas (Anaheim) a útočník Ondřej Palát (New Jersey).

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Izraelská armáda se připravuje k útoku na Hamás

Izraelské tanky obklíčily východní část Rafahu. Městem zní exploze a střelba

Podle agentury Reuters dnes izraelské tanky zablokovaly hlavní silnici oddělující východní a západní část Rafahu na jihu Pásma Gazy, což v podstatě obklíčilo celou východní část tohoto města. Obyvatelé východní a severovýchodní části města hlásí téměř nepřetržité exploze a střelbu, přičemž intenzivní boje mezi izraelskou armádou a ozbrojenci z hnutí Hamás a Palestinského islámského džihádu pokračují.

Aktualizováno před 7 hodinami

před 7 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruská armáda zahájila pozemní ofenzívu na severovýchodě Ukrajiny

Ruské jednotky spustily v pátek ráno pozemní ofenzívu na severovýchodě Ukrajiny v Charkovské oblasti a u města Vovčansk postoupily přibližně o jeden kilometr. Uvedla to agentura Reuters odvolávajících se na ukrajinské ministerstvo obrany a zdroj z prostředí ukrajinské armády.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Bělorusko plánuje systematicky přesouvat stovky migrantů na hranice s Polskem

Běloruské bezpečnostní a zpravodajské služby plánují systematicky přesouvat stovky migrantů na hranice s Polskem. Organizace ByPol, sdružující bývalé představitele běloruských silových struktur, upozornila na tuto situaci na svých internetových stránkách s tím, že se jedná o skupinu 700 až 800 osob, které se mají pokusit překročit hranice Evropské unie.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy